W dalszej części wiadomości można znaleźć podsumowanie sezonu 2008/09 dla Marcovii Marki w dość przystępny sposób.

39. - tyle straciliśmy bramek

43. - tyle zdobyliśmy punktów

8. - nasza lokata na koniec rozgrywek

12. - tyle razy wygraliśmy

7. - tyle padło remisów w meczach z naszym udziałem, najwięcej z drużyn w naszej Lidze Okręgowej

11. - tyle razy musieliśmy uznać wyższość rywala.

3. - mamy trzecią najlepszą formację defensywną w lidze, mniej goli stracili tylko lider Bug i trzecia Białołęka.

8. - mamy ósmy atak w lidze, również 53 gole strzelili gracze Legionu i Victorii Zerzeń.

1. - remis Bugu Wyszków w całej lidze właśnie z nami, potem wygrały z Bugiem co prawda Legion i Wilga, jednak liderowi już nie zależało na wyniku w tym czasie,ponieważ był już pewien awansu do IV ligi.

Przegrana 1:2 - tak najczęściej kończyły się mecze z udziałem Marcovii, bo czterokrotnie.

Wygrana 2:1, 0:0 i przegrana 0:2 - takimi wynikami mecze Marcovii kończyły się po trzy razy.

0:3 - to nasze najwyższe porażki (z Wichrem w 11. kolejce i z Białołęką w 27. kolejce).

5:0 - nasze najwyższe zwycięstwo z Wesołą w 3. kolejce.

6 - Marcovia najwięcej bramek strzeliła w ostatniej kolejce z Victorią, w tym też meczu padło najwięcej goli w meczach z udziałem naszych - 8. Wynikiem 6:2 skończyło się to spotkanie.

15. bramek - tyle na koncie ma po sezonie nasz najlepszy strzelec Mateusz Kostka.

56. - tyle razy sędzia pokazywał naszym zawodnikom żółtą kartkę.

3. - tyle razy nasi zawodnicy zobaczyli czerwoną kartkę.

10. - tyle razy sędzia wyciągał żółty kartonik dla Tomka Niegowskiego (najwięcej w Marcovii).

9. - tyle razy kończyliśmy mecz bez strzelenia gola.

9. - również tyle razy kończyliśmy mecz nie tracąc gola.

4. - tyle razy w meczach z naszym udziałem w decydująca o wyniku bramka padała w 90. albo późniejszej minucie. 3. razy wynik przesądzaliśmy na naszą korzyść (1:1 z Dolcanem II w 16 kolejce., 2:2 z Falenicą w 20. kolejce i 1:0 z Promnikiem w 29. kolejce), a 1. raz przeciwnik strzelił nam gola w ostatniej minucie zabierając nam punkty (2:2 z Victorią Zerzeń w 15. kolejce). Nie uwzględniam meczy, kiedy bramka strzelona albo stracona w ostatnich minutach nie zadecydowała o wyniku (jak np. na 1:2 ze Żbikiem Nasielsk w 28. kolejce).

2 - tyle drużyn pokonaliśmy zarówno na jesieni jak i na wiosnę (Promnik Łaskarzew i KS Wesoła)

0 - ani jedna drużyna nie pokonała nas dwa razy. Najbliżej tego była Białołęką, bo wygrała zdecydowanie u siebie, a ponadto strzeliła dwie bramki w Markach, jednak sędzia obu nie uznał.

5 minuta - najszybciej zdobyta bramka dla Marcovii w meczu 3. kolejki z KS Wesoła (strzelec : Łukasz Zalewski) - warto dodać, że po 10 minutach było już 2:0, a mecz zakończył się wynikiem 5:0.

3 minuta - najszybciej stracona bramka w meczu 28. kolejki ze Żbikiem Nasielsk.

82,77 - tyle kilometrów jest ze Stadionu Marcovii na stadion Promnika, był to w tym sezonie najdalszy nasz wyjazd.

8,05 kilometrów - najbliższy wyjazd - Dolcan Ząbki, jednak w tym sezonie nie graliśmy na boisku przy ulicy Słowackiego, ponieważ gospodarze nie mieli boiska gotowego do gry.