Ośrodek Pomocy Społecznej z unijną dotacją!

Paweł Pniewski UMMarki OPS

 3 stycznia 2017    17:13

Na projekt "Rodzina Relacja Reintegracja - Innowacyjny model usług społecznych" otrzymaliśmy prawie 900 tys. zł.

Projekt 3R realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej (OSP) w Markach o łącznej wartości niemal 965 tys. złotych, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, został zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie 896.282,50 zł.

- W ramach projektu zostanie utworzony Marecki Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie, w którym całkowicie bezpłatnie będziemy mogli skorzystać z usług prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, psychoterapety i doradcy osób niepełnosprawnych. Dla bardziej wymagających zaplanowano terapie rodzinne oraz terapie par i małżeństw - wyjaśnia Magdalena Rogalska-Kusarek, kierownik mareckiego OPS.

Odbędą się również ciekawe spotkania tematyczne dla rodziców pragnących podszkolić warsztat rodzicielski.

Zaplanowano także rozwój mieszkalnictwa w postaci powołania do życia pierwszego w powiecie (w takiej formie) mieszkania chronionego, dla osób znajdujących się w szczególnej potrzebie. Mieszkaniem zarządzać będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.

Uzupełnieniem oferty będą tzw. "rodziny wspierające"- czyli rodziny powołane przez Burmistrza Miasta Marki do podtrzymywania właściwych więzi i relacji w tych rodzinach, którym z różnych powodów nie wiedzie się najlepiej. W tym czasie będzie realizowany także program "Odzyskać Dziecko" i skierowany zostanie do rodzin, które znalazły się w kryzysie z powodu rozłączenia z dzieckiem tj. umieszczenia go w rodzinie zastępczej lub domu dziecka.

Galeria

zdjecie: 95737
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry