Zimowa gratka dla fanów dwóch kółek

START:    12 lutego 2017

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 10 stycznia 2017    09:28

Poland Bike Marathon znów zawita do Marek. Tym razem w zimowej scenerii i z akcentem walentynkowym.


Dla fanów jazdy na dwóch kółkach szykuje się nie lada atrakcja. 12 lutego w naszym mieście odbędzie się zimowy Poland Bike Marathon. To pierwszy z trzech wyścigów, które odbędą się w lutym i marcu w Nieporęcie i Kobyłce. Ale to nie pierwszy Poland Bike Marathon w Markach. Gościliśmy uczestników tej imprezy latem ubiegłego roku.

- To, że znów będziemy gościć Poland Bike Marathon w naszym mieście, to znak, że poprzednia edycja imprezy okazała się udana. Zapraszamy i rowerzystów, i kibiców. Trasa wyścigu jest malownicza i ciekawa, a emocji - mimo niższej temperatury - będzie równie dużo jak latem - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

- Zimowy Poland Bike Marathon będzie znakomitą rozgrzewką przed nowym sezonem Lotto Poland Bike Marathon. A jednocześnie będzie miał to wszystko, co charakteryzuje nasz główny cykl oraz imprezy pod hasłem Poland Bike. Zapewniamy dobrą zabawę, ciekawe trasy z trzema dystansami i kolarskie miasteczka w pobliżu ciepłych hal sportowych - dodaje Grzegorz Wajs, twórca Poland Bike Marathon.

Biuro zawodów znajdzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Pomnikowej. Organizator przewiduje trzy dystanse:

- fan - 6 km - start o godz. 11.00

- mini - 16 km - start o godz. 12.00

- max - 30 km - start o godz. 12.00

Organizatorzy szykują również niespodziankę dla zakochanych. Wszak dwa dni później, 14 lutego, są walentynki.

- W Markach przygotujemy specjalną klasyfikację dla par i nagrodzimy najlepsze duety - informują organizatorzy.

Burmistrz przypomina, że w tej kadencji dużo inwestycji miejskich jest dedykowanych rowerzystom.

- Niedużo zaryzykuję, jeśli postawię tezę, że rower jest drugim pod względem popularności środkiem transportu w Markach. To z myślą o fanach dwóch kółek budujemy lub będziemy budować drogi rowerowe, które połączą nasze miasto m.in. z obwodnicą Marek. W ubiegłym roku na ten cel otrzymamy ponad 10 mln zł wsparcia z unijnej puli. Część tras będzie mieć rekreacyjny charakter, a część - komunikacyjny - mówi Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 95913
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry