Dokarmiamy dzikie ptactwo ?

Anna Golińska PrzedszkoleChatkaPuchatka

 13 stycznia 2017    11:18

Zima to trudny czas dla dzikiego ptactwa. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg.Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. W ogrodzie pokrytym śniegową pierzynką często możemy spotkać wróble, mazurki, sikory, dzięcioły, kawki, gawrony, kosy, kwiczoły oraz ich kuzynów. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać.Ptaki często przylatują w pobliże naszych domów, gdyż wiedzą doskonale, że mogą spodziewać się "darmowej stołówki". Jeśli już zdecydujemy się na zimowe dokarmianie ptaków - róbmy to regularnie. Ptaki szybko przyzwyczajają się do takiego źródła pokarmu i dłuższe przerwy w dostarczaniu im pożywienia mogą być dla nich niebezpieczne.

Firma Kakadu zorganizowała wspaniałą akcję zbiórki karmy dla dzikiego ptactwa. Pokarm został przekazany przedszkolakom, które zobowiązały się systematycznie karmić dzikie ptactwo w okolicy swojego przedszkola.
Chatka Puchatka Dziękuje za pomoc i Pozdrawia Serdecznie Całą Ekipę Kakadu - Marki :)
Będziemy regularnie zdawać Państwu relację fotograficzną z projektu dokarmiania dzikich ptaków.

 

Anna Golińska

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Nr4

CHATKA PUCHATKA

https://www.facebook.com/ChatkaPuchatkaMarki

http://chatka-puchatka.com.plGaleria

zdjecie: 95983
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry