Zmarł ks. kanonik Wojciech Wiesław Makowski - proboszcz Parafii MB Królowej Polski w Markach-Pustelniku.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 17 stycznia 2017    00:22


Szanowni Państwo,


w dniu 16.01.2017 r. zmarł ksiądz kanonik Wojciech Wiesław Makowski, proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Markach-Pustelniku. Miał 65 lat.


Ks. Kanonik szczerze wspierał działalność Rady Miasta Marki. Uczestniczył np. w spotkaniach wigilijnych radnych miasta Marki, towarzyszył w corocznych, autokarowych, samorządowych pielgrzymkach do Częstochowy.Ks. Wojciech Makowski na zdjęciu pierwszy z prawej. Częstochowa, luty 2016 r.

Propagował prawdę historyczną i był zwolennikiem działalności Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Wyraził m.in. zgodę na zbiórkę funduszy na tablicę upamiętniającą odlanie historycznych dzwonów w 1912 r. w ludwisarni Zwolińskiego i Czerniewicza, która przed 100 laty funkcjonowała w Markach - Pustelniku przy ul. Lipowej 10. Dzwony te, odlane w pustelnickiej ludwisarni o nazwie "Maryja" i "Paweł Pustelnik", do dnia dzisiejszego dźwięcznie biją i witają pielgrzymów w jasnogórskim sanktuarium, sławiąc jednocześnie bogatą historię naszego miasta - Marek.


Warto wspomnieć, iż to właśnie w pustelnickiej parafii zebrano najwięcej datków na ufundowanie tablicy upamiętniającej.


Tablica upamiętniająca jest zamontowana w Częstochowie przy dolnej dzwonnicy - na bastionie Oo. Kordeckiego.Pożegnanie Ks. Kanonika Wojciecha Makowskiego oraz uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już w najbliższy czwartek, tj. 19.01.2017 r.  I tak o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Jego intencji w świątyni parafialnej. Następnego dnia, tj. w piątek 20.01.2017 r.  odbędą się dwie Msze Św. pogrzebowe: pierwsza o godz. 10.00 w parafii na Pustelniku zaś druga o godz. 14.00 w rodzinnej parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Boguszycach, dekanat Rawa Mazowiecka, po czym nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.


Od mieszkańców Marek oraz Rady Miasta Marki zostanie złożony wieniec żałobny.


Foto: archiwum własne, UM Marki.

Galeria

zdjecie: 96044
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry