Parkuj i Jedź - ogłaszamy przetarg

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 17 stycznia 2017    12:31

Bruksela dofinansowuje, a Marki budują. Parkingi przy Sportowej i Dużej powstaną w tym roku.

Pierwszy tegoroczny przetarg dotyczy inwestycji, na którą miasto otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Chodzi o zaprojektowanie i wybudowanie dwóch parkingów "Parkuj i Jedź" przeznaczonych m.in. dla kierowców i rowerzystów. Unijne dofinansowanie wynosi 2,077 mln zł, co pokrywa 80 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji przy ulicach: Sportowej i Dużej.

1 lutego otworzymy oferty wykonawców, którzy aplikują o realizację obu inwestycji. O wyborze zwycięzcy powstępowania przetargowego zdecydują trzy czynniki: cena, okres gwarancji i rękojmi (minimalny to 36 miesięcy, maksymalny 60) oraz doświadczenie projektanta w branży drogowej.

Przy Sportowej i Dużej powstaną m.in. miejsca do parkowania samochodów (odpowiednio 48 i 102), wiaty i miejsca postojowe dla rowerów, toalety, ławki i biletomaty. W obu lokalizacjach zostaną także zainstalowane pierwsze w Markach miejsca ładowania samochodów elektrycznych. Oba obiekty znajdą się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu.

 

Harmonogram prac przy Sportowej i Dużej wygląda następująco:

7 dni od podpisania umowy - przedstawienie zakresu prac oraz terminu ich wykonania do zatwierdzenie przez ratusz;

Do 31 lipca - wykonanie projektów budowlanych z uzyskaniem pozwoleń;

Do 31 sierpnia - wykonanie projektów wykonawczych parkingów;

Do 15 listopada - zakończenie prac budowlanych.

- To początek serii przetargów, które będziemy ogłaszać w tym roku. Zaplanowaliśmy inwestycje warte ponad 37 mln zł, a większość pieniędzy trafi na mareckie drogi. Warto podkreślić, że na część przedsięwzięć otrzymaliśmy zewnętrzne dofinansowanie. Rząd i powiat dołożą się do budowy dróg w południowo-zachodnich Markach, a samorząd Mazowsza - ścieżek rowerowych - podkreśla burmistrz Jacek Orych.

 

 

Galeria

zdjecie: 96067
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry