Marki dzielnicą Warszawy? TAK! NIE! NIE MAM ZDANIA!

Arkadiusz Werelich

 20 stycznia 2017    15:48

Doniesienia medialne sugerują, że w najbliższym czasie ma dojść do dużych zmian w podziale administracyjnym Mazowsza. Oceniając poniższy tekst powiedziałbym, że może dojść do prawdziwej rewolucji, bo jak inaczej nazwać włączenie Marek i innych miejscowości obecnego dziś powiatu wołomińskiego w granice Warszawy?

Po opublikowanym przeze mnie wpisie na Forum Mieszkańcu Marek, gdzie powołałem się na artykuł gazety NETKONKRET rozgorzała dyskusja zwolenników i przeciwników opisywanych w artykule zmian. Można było się tego spodziewać, ponieważ zmiany administracyjne, w wyniku których Marki stałyby się jedną z warszawskich dzielnic mają plusy, ale również minusy ? pytanie, których z nich jest więcej?

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze kwestie lokalnego patriotyzmu, tożsamości i wielu innych czynników czysto społecznych, których nie możemy przecież pozostawiać przy tak ważnych dla Mieszkańców Marek zmianach.

Opisywane w artykule zmiany administracyjne to jedno, ale w ich wyniku doszłoby również do zmian w wyborze przyszłego burmistrza Marek, który dziś wybierany jest przez Mieszkańców Marek, a po zmianach wyboru dokonywałaby rada dzielnicy Marki.

W wyniku doniesień medialnych, czy prasowych, które oczywiście mogą nieść za sobą opisywane zmiany, ale nie muszą ? postanowiłem zamieścić ankietę, w której zadaję proste i czytelne pytanie ? "Czy jesteś za tym, aby Marki stały się dzielnicą Warszawy"?

Wyniki zamieszczonej ankiety pozwolą w pewnym stopniu zobrazować nastroje społeczne w naszym mieście. Sam jestem bowiem ciekaw, czy Marczanie chcą dalej nimi pozostać, czy może chcą zostać Warszawiakami?

Tekst artykułu, który wywołał dyskusję: http://www.netkonkret.pl/warszawa-bedzie-az-do-wolomina/

Zapraszam do wzięcia udziału w internetowym głosowaniu! Ankieta poniżej.

https://werelich.net/2017/01/20/marki-dzielnica-warszawy-tak-nie-nie-mam-zdania/

 

Galeria

zdjecie: 96142
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry