G + M = NTW = Misiowy ^ 10

Michał Suchecki UKSStruga

 21 stycznia 2017    11:03

Skomplikowane? :-)
Dla warcabistów nie, ale po kolei ...

Dopiero rozpoczął się nowy warcabowy rok, jeszcze nie ucichły wspomnienia po Jubileuszu, a mareccy warcabiści znowu świętują !!

Na początku każdego roku odbywa się najbardziej pluszowy turniej w kraju, czyli Noworoczny Turniej Warcabowy - znany wszystkim jako "Misiowy". A w tym roku był to jubileuszowy 10-ty już turniej.

Ale teraz pora na rozszyfrowanie tytułu!

G + M to Grażynka i Marcin
Turniej "Misiowy" swój początek miał w innym ważnym wydarzeniu. Otóż 10 lat temu nasi klubowicze Grażyna Zajączkowska i Marcin Grzesiak powiedzieli sobie sakramentalne tak.
Wszyscy zaproszeni na uroczystość ślubną goście zostali poproszeni o przyniesienie Państwu Młodym maskotek (zamiast kwiatów). Gości było dużo, więc pluszaków była ogromna ilość.
Grażynka i Marcin przekazali je jako nagrody w turnieju warcabowym.

NTW to Noworoczny Turniej Warcabowy
Od wspaniałego gestu Nowożeńców rozpoczęła się historia najweselszego turnieju organizowanego przez UKS STRUGA ? Noworocznego Turnieju Warcabowego.

Misiowy ^ 10 to 10-lecie turnieju "Misiowego"
Ten wesoły turniej rozgrywany jest już od 10 lat na początku każdego nowego roku. W ten sposób rozpoczynamy kolejny rok warcabowej pracy.

W minioną sobotę 14 stycznia w Zespole Szkół nr 2 w Markach przy ulicy Wczasowej spotkali się młodzi i jeszcze młodsi warcabiści z Marek i okolic.

Uroczystość otworzył Pan Jacek Orych - Burmistrz Miasta Marki. Powitał serdecznie wszystkich przybyłych, ale szczególnie gorąco przywitał dzieci i podkreślił, że uczestniczy w turnieju nie tylko jako Burmistrz, ale przede wszystkim jako ojciec, bo córka Gabrysia gra już po raz kolejny w turnieju "Misiowym".

Przyjechały do nas dzieci z Marek (SP3, SP4, SP5) , Słupna, Nadmy, Wólki Radzymińskiej, Guzowatki oraz Warszawy. Turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, grało aż 80 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-6.
Wszyscy zawodnicy (nawet ci najmłodsi) z wielką uwagą i zaangażowaniem podchodzili do każdej partii. Dzieci z rumieńcami na twarzy wychodziły z sali gry. Niektórzy smutni po przegranej, inni uszczęśliwieni wygraną. Jednak wszyscy zadowoleni, że mogą potraktować turniej jako trening oraz możliwość wspólnej zabawy.
Niektórzy już deklarowali, że będą przychodzić na zajęcia warcabowe prowadzone przez UKS "Struga".
Tak zaczynali nasi obecni mistrzowie, wiec kto wie jakie talenty odkryte zostaną na X Noworocznym Turnieju Warcabowym.

W przerwach pomiędzy rundami dzieci brały udział w tworzeniu prac plastycznych, których motywem przewodnim były oczywiście misie. Dzieci stworzyły piękne plakaty naszego Noworocznego Turnieju!
W oczekiwaniu na wyniki też nikt się nie nudził, zrobiliśmy wspólny pociąg, wyrwaliśmy rzepkę w ogrodzie oraz porobiliśmy śmieszne zdjęcia.

Na najlepszych czekały puchary, dyplomy i nagrody. Ale tradycją turnieju "Misiowego" jest to, ze nikt nie wychodzi od nas z pustymi rękami.
Każde dziecko mogło osobiście wybrać sobie nagrodę. W holu głównym szkoły stały 3 stoły, na których było mnóstwo ciekawych gier, puzzli, maskotek, zabawek. Dzieci często nie mogły się zdecydować na nagrodę - tyle wspaniałości na nich czekało.

A to wszystko dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Marki. Pan Burmistrz od początku pomaga nam przy organizacji naszego turnieju. Od 10 lat Noworoczny Turniej Warcabowy organizowany jest pod patronatem Burmistrza Miasta Marki.

Cieszy nas także fakt, iż w tym roku udało nam się pozyskać darczyńców, dzięki których pomocy mogliśmy zaoferować dzieciom więcej atrakcji. Sklep Gepcio ufundował część nagród na turniej, a dzięki Piekarni Państwa Sobańskich dzieci mogły posilić się słodkimi drożdżówkami.

W ostatecznej kwalifikacji na podium stanęli:
Kategoria 0-3
1. Michał Muzaj (NSP38 Warszawa)
2. Natalia Waś (SP Nadma)
3. Dominik Przybylski (SP5 Marki)
Kategoria 4-6
1. Jakub Broma (SP5 Marki)
2. Kacper Waś (SP Nadma)
3. Piotr Piotrowski (SP1 Słupno)

Zwycięzców dekorowali Pan Burmistrz Jacek Orych oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Elżbieta Piszcz. Swoją obecnością zaszczycili nas także Pani Anna Werelich oraz Pan Dariusz Pietrucha, którzy od początku naszego istnienia wspierają nasze działania i chętnie nam towarzyszą podczas różnych uroczystości.

Składamy serdecznie podziękowania Panu Burmistrzowi za objecie patronatem Noworocznego Turnieju Warcabowego.

Po zadowolonych twarzach dzieci widać, że warto pracować i działać na rzecz innych.
A kto wie, może wśród uczestników X turnieju "Misiowego" jest przyszły Mistrz Polski?


A podsumowując 10 lat Misiowego, czy wiecie że ... ?

- w I Turnieju Misiowym wzięło udział 54 warcabistów, a w IX Turnieju Misiowym o nagrody walczyło aż 105 dzieci?

- Artur Moczulski - zwycięzca II turnieju jest już dorosły i sam jest już sędzią?

- Marta Bańkowska - zawodniczka, która na Pierwszym Turnieju Misiowym zajęła 27 miejsce tak pokochała warcaby, że dziś ma już ponad 45 medali zdobytych na Mistrzostwach Polski (a na pewno będzie ich jeszcze więcej).

- na III Turnieju Misiowym zadziwił wszystkich 5 letni Kuba Broma, który pokonał uczniów klas I-III i zajął pierwsze miejsce.

- najwięcej razy na podium Turnieju "Misiowego" stał Kuba Broma. Kuba 8 razy zajmował miejsce na podium (w tym 6 razy zdobył złoto). Ludwika, Kacper i Bogdan stali na podium "Misiowego" po 4 razy, a Martin 3 razy.

Wszyscy nasi obecni mistrzowie (Marta, Ludwika, Klaudia, Kuba, Kacper, Bogdan, Martin i Artur) zaczynali od "Misiowego" a obecnie mają w swoim dorobku wiele tytułów Mistrzów Polski. Już chyba nikt nie potrafi zliczyć wszystkich turniejów , w których brali udział. Co roku reprezentują kraj na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Oni przejechali Polskę wzdłuż i wszerz w ślad za turniejami warcabowymi.

Czas pokaże, który z uczestników X Noworocznego Turnieju Warcabowego będzie kolejnym Mistrzem Polski rodem z UKS "Struga".

Zapraszamy na stronę turnieju, gdzie znajdują się wyniki oraz fotorelacja z sobotniej imprezy https://turniejmisiowy.wordpress.com/

Joanna Broma

Galeria

zdjecie: 96148
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry