Dzień Babci i Dzień Dziadka.

START:    22 stycznia 2017

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 21 stycznia 2017    21:44

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka życzymy wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego tego, co najlepsze. Dużo szczęścia i zdrowia, pomyślności i zadowolenia oraz radości każdego dnia.

Wszystkiego dobrego życzy zarząd i członkowie Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".

W Polsce pomysł utworzenia święta babci pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 r. Rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański", a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia "dniem babci". Później powstała również tradycja obchodzenia "dnia dziadka".

Źródło: Wikipedia, foto: Internet.

Galeria

zdjecie: 96163
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry