Podwójne zwycięstwo zawodników UKS Struga we Fromborku

Michał Suchecki UKSStruga

 12 października 2007    18:01

Zwycięzcy turnieju we FromborkuW dniach 05-07.10.2007 we Fromborku odbył się Międzynarodowy Turniej w warcabach klasycznych. Na tej uznanej wśród czołowych polskich zawodników imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów UKS ?Struga?.

Turniej był wyjątkowy z kilku względów. O jego niecodziennym charakterze decydował m.in. system rozgrywek ? były to pierwsze w Polsce zawody, w których zawodnicy losowali pierwsze posunięcia, a każda runda składała się z dwóch partii (dany zawodnik grał raz białymi i raz czarnymi z tym samym rywalem). Fakt, iż nigdy wcześniej w naszym kraju nie rozgrywano zawodów w ten sposób może nieco dziwić, gdyż w zagranicznych turniejach system ten obowiązuje już od dłuższego czasu!

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym fromborskie zawody była liczba gości z Litwy ? w turnieju wystartowało ich aż 8. Zmierzyć się z nimi miało okazję dwa razy więcej naszych rodaków. Chociaż zmagania miały charakter otwarty, w imprezie nie było osób przypadkowych. Nie zabrakło natomiast mistrzów i wicemistrzów Polski oraz uczestników i uczestniczek Mistrzostw Świata. Stawkę startujących uzupełnili utalentowani, głodni sukcesów młodzi zawodnicy.

W turnieju od samego początku widoczni byli warcabiści UKS ?Struga?. Po trzech rundach z kompletem punktów prowadzili Michał Janicki i Paweł Suchecki. W kolejnej zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku. Zwycięsko wyszedł z niego Michał i tym samym został samotnym liderem. Pierwszego miejsca w turniejowej tabeli nie pozwolił już sobie odebrać, choć o krok od dogonienia go był trzeci z reprezentantów naszego klubu ? Marcin Grzesiak. Wszystko wyjaśniło się w ostatniej, siódmej rundzie zawodów, w której Marcin nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego młodego zawodnika klubu UKS ?Roszada? Lipno ? Marka Knioły. Znając wynik tego meczu Michał pozwolił sobie na ?zwycięski? remis z najlepszą kobietą turnieju ? Margaritą Kasputyte. Należy podkreślić, iż był to zaledwie drugi nierozstrzygnięty mecz Michała w turnieju ? wcześniej pokonał aż pięciu rywali. Doskonały wynik! A tylko jeden remis więcej odnotował Marcin. Nieco mniej punktów zgromadziła małżonka Marcina ? Grażyna Grzesiak ? również reprezentantka UKS ?Struga?. Zajęła ona 19 miejsce w turnieju.

Polacy - a szczególnie reprezentanci naszego klubu - nie okazali się zbyt gościnni wobec zawodników z zagranicy, nie ustępując im choćby jednego miejsca na podium. Najlepszy z Litwinów ? Algirdas Telsinskas zajął czwarte miejsce.

Turniej zakończył się podwójnym zwycięstwem zawodników UKS ?Struga? ? Michał Janicki wyprzedził Marcina Grzesiaka. A gdyby tylko Paweł Suchecki zagrał lepiej ostatnie dwie rundy turnieju, nasi warcabiści mogliby zająć wszystkie miejsca na podium. Może następnym razem się to uda...

Michał JanickiMichał Janicki przy planszy
Zwycięzcy turnieju we FromborkuZwycięzcy turnieju

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry