Iqbal - dziecko jak my?

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 18 czerwca 2009    14:54

"Fabryka dywanów znajdowała się w części wykonanej z blachy, przez co było tam bardzo gorąco latem i lodowato zimą. Pracę rozpoczynaliśmy pół godziny przed wschodem słońca..."

10 czerwca 2009 grupa szóstoklasistów spotkała się w Bibliotece Publicznej Miasta Marki z panią Joanną Berdyn - tłumaczką i wydawcą książki Francesco D'Adamo "Iqbal".
Prawdziwa historia dwunastoletniego chłopca stała się światowym symbolem walki przeciwko wyzyskiwaniu dzieci w pracy. Rówieśnicy Iqbala goszczący na spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki, obejrzeli zdjęcia i poznali historię chłopca, którego upór i odwaga doprowadziły do uwolnienia wielu małych niewolników i zwróciła uwagę na palący problem wykorzystywania dzieci.

"W następnych miesiącach Iqbal przyczynił się do zamknięcia kolejnych jedenastu
fabryk, gdzie wyzyskiwano nieletnich, uwalniając prawie dwieście dzieci. (...) Historia wszystkich dzieci była taka sama: wioska zagubiona gdzieś wśród pól, zmarnowany zbiór, pożyczka u lichwiarza, niewolnictwo..."
[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry