W ferie do kina w Markach

START:    13 lutego 2017

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 31 stycznia 2017    11:03

Zapraszamy do Pałacu Briggsów na dwanaście bezpłatnych seansów!

Jest takie miejsce w Markach, które szczególnie wiąże się ze sztuką filmową. W latach 50, 60 i 70 w Pałacyku Briggsów (Aleja Piłsudskiego 96) mieściła się Zasadnicza Szkoła Kinooperatorów. W rozpoczynające się 13 lutego ferie zimowe podtrzymamy tradycję i przez dwa tygodnie będziemy zapraszać Was do budynku obecnego gimnazjum na filmowe seanse.

- Po raz pierwszy uruchamiamy bezpłatne kino w okresie zimowym. Zachęcił nas do tego sukces letniej edycji tego przedsięwzięcia, realizowanego  w pobliżu Pałacyku Briggsów. Będą to filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych - podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Pokazy będą odbywały się w dni powszednie oraz w weekendy. W dni wolne od pracy zaprosimy na dwa seanse: najpierw kina familijnego, potem dla starszego odbiorcy. W tygodniu repertuar będzie mieszany. W sumie będzie można obejrzeć 12 produkcji.

- Wstęp jest wolny. Na naszych gości, w oranżerii pałacyku, będzie czekać bezpłatna herbata i czekolada - informuje Emilia Oleksiak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Szczególny seans przygotowujemy na 14 lutego. Oczywiście będzie wiązał się tematycznie z Dniem Zakochanych. Będziemy mieć dla nich niespodzianki.

- Na naszej stronie internetowej oraz na FB (Miasto Marki) poinformujemy niedługo o programie oraz konkursach organizowanych w ramach kina zimowego - dodaje Emilia Oleksiak.

Galeria

zdjecie: 96424
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry