Rekrutacja do projektu Inwestycja w młodych - inwestycja w przyszłość

Katarzyna Perzanowska OtwarteSerce

 5 lutego 2017    21:27 

Fundacja Otwarte Serce zaprasza młodzież z Marek, w wieku 13-18 lat, do udziału w zajęciach w Młodzieżowym Klubie Socjoterapeutycznym "Otwarte Serce", mieszczącym się przy ul. Spokojnej 9 w Markach. Z początkiem 2017 r. w Klubie rozpoczęliśmy realizację 3-letniego projektu pt. "Inwestycja w młodych - inwestycja w przyszłość". W ramach przedsięwzięcia proponujemy młodzieży zajęcia socjo- i arteterapeutyczne oraz szeroką ofertę zajęć o charakterze artystycznym, rozwijających kompetencje informatyczne, kreatywność, świadomość i ekspresję kulturalną.

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą mogły skorzystać m.in. z zajęć:
- muzycznych obejmujących naukę gry na instrumentach, śpiewu, komponowania, aranżacji, poszerzające wiedzę z zakresu stylów muzycznych itp.;
- fotograficznych przybliżających podstawy zawodu fotografa;
- komputerowych z elementami grafiki;
- teatralnych, których program obejmować będzie m.in. doskonalenie dykcji, umiejętności interpretacji tekstu, budowania postaci, rozwijanie świadomości "bycia na scenie", wiedzy z zakresu ruchu scenicznego;
- bajkopisarstwa;
- techniczno-modelarskich poświęconych tworzeniu rękodzieł, rozwijających umiejętności manualne, wiedzę z zakresu technik zdobniczych itp.

Elementem projektu będą również zajęcia prowadzone pn. "Akademia Wolontariatu", podczas których młodzież będzie miała okazję zaprezentowania rezultatów swojej pracy, zorganizowania wydarzeń kulturalnych.

Z projektu mogą skorzystać również osoby dorosłe, rodziny poprzez pracę z psychologiem i asystę rodziny.

Rekrutacja do projektu jest dwustopniowa, polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz odbyciu rozmowy w placówce. Szczegóły dotyczące projektu, zasad naboru i uczestnictwa zamieszczone są w regulaminie konkursu. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Informacje o projekcie oraz zasadach zgłaszania można uzyskać dzwoniąc pod numerem 799-073-723 lub osobiście w Młodzieżowym Klubie Socjoterapeutycznym "Otwarte Serce", ul. Spokojna 9, w dni powszednie w godz. 11.00-19.00.
Projekt "Inwestycja w młodych - inwestycja w przyszłość" realizowany jest przez Fundację Otwarte Serce, w partnerstwie z Gminą Miasto Marki. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Okres realizacji inicjatywy to trzy lata, tj. od 01 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2019 roku. Z projektu skorzysta 69 osób, mieszkańcy Marek, w tym 45 osób w wieku 13-18 lat oraz 24 osoby pełnoletnie.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry