Abecadło czyli warsztaty z Laurą Łącz

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 7 lutego 2017    16:22

"Cztery pory roku" i "Abecadło" - dwie książeczki dla najmłodszych stanowiły kanwę spotkania z Laurą Łącz, które odbyło się w mareckiej bibliotece. Piosenkami i wielkiej aktorskiej urody recytacjami wierszy własnych i znanych i uznanych autorów jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa i Aleksander Fredro pani Laura uraczyła naszych małych czytelników. Uraczyła dosłownie - bo to była uczta oglądać tę znaną aktorkę , kiedy zrobiła niemalże przedstawienie teatralne recytując "Małpę w kąpieli" i inne wiersze - głównie z ZOO Jana Brzechwy.  Uczestnicy warsztatów poznali też opowiadanie o kózkach bliźniaczkach z książeczki "Cztery pory roku" - autorstwa Laury Łącz , które autorka przeczytała tak sugestywnie, że na sali wypełnionej prawie 70 - tką dzieci było cicho, jak makiem zasiał. Opowieściom o teatrze i jego kulisach, spektaklach ze znanymi postaciami polskiej sceny uczestnicy przysłuchiwali  się z nie mniejszą uwagą. Wracając do literackiej kariery aktorki okazało się, że już jako znana postać sceniczna skończyła polonistykę, żeby spełnić swoje marzenia o pisaniu. Marzenie to realizuje równie profesjonalnie jak swoją karierę sceniczną. Laura Łącz ujęła wszystkich ciepłem, klasą i ... niebiańską cierpliwością, wpisując dedykacje dziesiątkom małych wielbicieli jej talentów. Jej książki dla dzieci znaleźć można w zbiorach w Markach, Pustelniku i Strudze - zapraszamy i polecamy!

Pani Lauro! Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na recital dla dorosłych  3 marca o godz. 18:00 w naszej bibliotece.

Galeria

zdjecie: 96694
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry