Płatności z kodem QR i kartą

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 9 lutego 2017    12:01

W lutym, jak co roku, rozpoczynamy dystrybucję decyzji podatkowych (od nieruchomości, leśny, rolny). Idziemy z duchem czasu i wprowadzamy ułatwienia dla tych naszych płatników. Na jednej ze stron decyzji użytkownicy bankowości mobilnej znajdą kod QR. To charakterystyczny kwadracik, w którym będą zapisane informacje ułatwiające realizację przelewów. Wystarczy zeskanować kod zamieszczony na naszym dokumencie, by niezbędne dane znalazły się w formatce przelewu w bankowości mobilnej.

- Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Dzięki niemu unikamy kolejki na poczcie lub mozolnego wpisywania danych do przelewu w klasycznej bankowości internetowej - mówi Marta Hauszyld, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat.

Osoby, które nie korzystają z bankowości mobilnej, są natomiast miłośnikami plastikowego pieniądza, zapraszamy do urzędu. Przy Piłsudskiego 95 można uregulować zobowiązania za pomocą karty debetowej/kredytowej (pokój nr 15 na parterze magistratu). To rozwiązanie zostało wprowadzone w ubiegłym roku i cieszy się coraz większą popularnością wśród każdego, dorosłego pokolenia markowian.

- W ten sposób przyjmujemy płatności nie tylko za podatek od nieruchomości, ale również za użytkowanie wieczyste oraz opłaty śmieciowe - podkreśla Marta Hauszyld.

Przypominamy, że urząd nie prowadzi obsługi kasowej, czyli nie przyjmuje opłat gotówkowych. Można je zrealizować w banku i na poczcie, które działają na terenie ratusza.

W dokumentach podatkowych markowianie znajdą także informacje dotyczące akcji "Tu mieszkam, tu płacę podatki, tu zyskam nowe inwestycje". Wielu płatników podatku od nieruchomości nie jest niestety płatnikiem PIT w Markach. Tymczasem dochody z tego źródła są jednym z filarów budżetu.

- Namawiamy takie osoby, by wskazały w zeznaniu podatkowym Marki jako miejsce zamieszkania. Nie jest to skomplikowane, nic nie kosztuje, a samorządowi przynosi średnio 1000 zł rocznie od osoby, co znakomicie ułatwia realizację inwestycji. Gdyby wszyscy płacili PIT w Markach, w naszym budżecie byłoby o nawet 10 mln zł więcej. Te pieniądze pokryłyby ponad połowę kosztów rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 przy Okólnej lub pozwoliły na wybudowanie czterech ulic w standardzie Pomnikowej - zaznacza burmistrz Jacek Orych.

Na tegorocznej ulotce znajdą się m.in. sztandarowe inwestycje 2017 r. oraz informacja, ile wydajemy m.in. na edukację, transport, drogi i ochronę środowiska.

Galeria

zdjecie: 96824
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry