W starostwie o przyszłości powiatu wołomińskiego i m. in. Marek!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 9 lutego 2017    14:49

Spotkanie w starostwie #PowiatWołomiński w sprawie projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. W spotkaniu udział wziął jeden z dwóch zaproszonych posłów ? Piotr Uściński. Poseł Jacek Sasin nie mógł przybyć na spotkanie.

Duża liczba pytań ze strony burmistrzów i wójtów, dużo wątpliwości. W szczególności swój żal wyrazili włodarze gmin wschodnich, którzy do dziś nie wiedzą co dalej z ich miejscowościami.

Moje zasadnicze pytania: 1. Czy rozważane są referenda? Odpowiedź: Choć propozycja merytoryczna, to trudno sobie wyobrazić m. st. Warszawę w kratkę. Będą rozważane takie wnioski. 2. Dlaczego nie było informacji i konsultacji społecznych? Odpowiedź: Nie było nad czym prowadzić konsultacji, nie było projektu ustawy.Ważna deklaracja obecnego pana posła ? projekt ustawy nie wejdzie szybko w życie. Mają być prace w komisjach i podkomisjach sejmowych, w których udział mają brać samorządowcy.

Czy samorządowcy zostali uspokojeni? Nie sądzę. Wynika to z podstawowej kwestii ? zakres zmian jest za duży, aby załatwić to na jednym, czy dwóch spotkaniach. Konsultacje społeczne są tu kluczowe. #MamyPrawoGłosu #NicONasBezNasGaleria

zdjecie: 96850
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry