Pielgrzymka do Praskiego Dzieciątka Jezus

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 17 czerwca 2009    22:52

Praskie JezulatkoW dniach 30 lipca 2 sierpnia 2009 roku będziemy pielgrzymowali do najsłynniejszego w świecie Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Pradze. Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej Jest pierwszym barokowym sanktuarium w Pradze, stolicy Republiki Czeskiej, wzniesionym w latach 1613-1644. Kościół należy do karmelitów bosych, przechowywana jest tam wielka duma Pragi- zachwycająca figurka Małego Króla, jak nazywane jest Praskie Dzieciątko Jezus (Praskie Jezulatko). Wizerunek Praskiego Dzieciątka - najsłynniejsze przedstawienie Bożej Dzieciny - stał się przedmiotem powszechnego kultu. Jego liczne kopie znane są na całym świecie. Na pielgrzymim szlaku odwiedzimy również Dolnośląskie Sanktuaria: Sanktuarium Matki Królowej Rodzin, zwanym Dolnośląską Jerozolimą w Wambierzycach oraz Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej - Bazylika Mniejsza Matki Bożej „Strażniczki Wiary” w Bardzie Śląskim.
Na trasie pielgrzymki znajduje się również Kudowa Zdrój oraz Skalne Miasto w Czeskich Górach Stołowych - zjawisko przyrodnicze na skalę światową.

W czasie dwudniowego pobytu w Pradze poznamy uroki starówki, weźmiemy udział w widowisku światło- woda- dźwięk przy słynnej krizikovej fontannie...

program

Pielgrzymka do Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Pradze
i Sanktuariów Dolnośląskich
30 lipca - 2 sierpnia 2009 roku


1. Dzień. Godzina 6.00 - Wyjazd sprzed kościoła parafii Św. Izydora w Markach /al. Piłsudskiego 93/. Przejazd przez Polskę do Wambierzyc. Msza Św. w Sanktuarium Matki Królowej Rodzin, zwanym Dolnośląską Jerozolimą. Przejazd do Kudowy. Zwiedzanie (m.in.: Park Zdrojowy, Kaplica Czaszek). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień. Śniadanie. Wyjazd do Czech do Skalnego Miasta (spacer wśród skalnych formacji - ewenement na skalę światową). Przejazd do Pragi. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja nocleg.

3. Dzień. Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem m.in.: Hradczany, stare miasto, most Karola, Dzielnica Żydowska. Msza Św. w Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień. Śniadanie. Wyjazd do Barda Śląskiego.
Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej - Bazylika Mniejsza Matki Bożej „Strażniczki Wiary”. Powrót do Marek.

Opiekę duchową na pielgrzymce sprawuje kapłan.
Każdego dnia pielgrzymki zaplanowana jest Msza Święta.

Cena: 550 zł
Cena obejmuje:
-  przejazd autokarem klasy lux (video, cafe bar, klimatyzacja, wc)
-   1 nocleg w Kudowie w luksusowym pensjonacie
-    2 noclegi w Pradze w hotelu *** ( pokoje 2+2)
-   3 śniadania i 3 obiadokolacje
-  opieka licencjonowanego pilota
-   ubezpieczenie NNW, KL
-    bilety wstępów na terenie Polski

Na bilety w Czechach w Skalnym Mieście, Pradze i opłatę za przewodników: 40 EURO płatne pilotowi w autokarze.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Marek Kroczek
tel. 0503385959; e-mail: akcja@marki.net.pl

Galeria

fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry