Skarpetkowe króliczki

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 23 lutego 2017    18:00

Już po raz ostatni w te ferie spotkaliśmy się na warsztatach literacko-plastycznych z Mysich Harcy. Tym razem odwiedziła nas pani Kasia, która przedstawiła nam piękne i wzruszające opowiadanie dla najmłodszych dzieci pt. "Żegnaj Skarpetko".

Książeczka chociaż jest bardzo smutna to jednak dobrze się kończy. Uświadamia ona dziecku, że zwierzątko to nie zabawka i gdy nam się już znudzi, to nie możemy rzucić go w kąt. Decydując się na pieska, kotka czy królika bierzemy za nie odpowiedzialność i warto się wtedy zastanowić czy damy radę zająć się nim. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie nie tylko wzbudziło empatię wśród dzieci ale i nauczyło odpowiedzialności za zwierzęta. Głównym bohaterem tej pięknie ilustrowanej książeczki jest trochę niemrawy, powolny, z  długimi uszami królik rasy bawół. I to właśnie on był inspiracją do dzisiejszej pracy plastycznej. Uczestnicy ze skarpetek, ryżu , piórek, cekinów, krepiny, wstążek wyczarowali piękne skarpetkowe króliczki.

Galeria

zdjecie: 97576
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry