Awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Michał Suchecki UKSStruga

 23 lutego 2017    23:34

W dniu 04.02.2017 zawodnicy UKS Struga walczyli o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Turniej eliminacyjny przeznaczony był dla warcabistów z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz podlaskiego.

Zespół Szkół nr 2 w Markach, Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz warcabiści UKS Struga gościli zawodników z klubów z Mińska Mazowieckiego, Bydgoszczy, Janikowa oraz Świecia.

Do turnieju głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży planowanego na kwiecień br. kwalifikują się pierwsze 3 miejsca z turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w różnych rejonach naszego kraju. Na turnieju głównym wyłonieni zostaną i zdobędą Olimpijskie Medale już najlepsi z najlepszych warcabistów do lat 10 oraz 13.W mroźny, sobotni poranek organizatorzy witają przybyłych zawodników, dopinają ostatnie sprawy techniczne. Warcabiści mniej lub bardziej śmiało mierzą wzrokiem swoich konkurentów. Sędziowie sprawdzają listy startowe i zaczynamy!

Przed nami 7 rund i kilka godzin intensywnego myślenia nad stupolową warcabnicą. Wydaje się że to dużo, ale nasi warcabiści są przyzwyczajeni do emocji turniejowych i (nie ukrywajmy) lubią grać w warcaby!

Nudzi się tylko tym, którzy nigdy nie mieli okazji zagrać ? wiadomo, że ich tu dzisiaj nie ma!

Kibice dzielnie wspierają przegranych, gratulują punktującym zawodnikom.

Czas płynie nieubłaganie, warcabowe zegary odliczają minuty kolejnych partii, pula punktów do rozdania zmniejsza się systematycznie...

Po godzinie 15 już wszystko wiemy!

Ups, wyszło na to że jednak nie jesteśmy gościnni ... ;(


Z przyjemnością możemy poinformować, że w finałowym turnieju zagra aż dziewięcioro naszych zawodników - reprezentanci kategorii do lat 10 oraz do lat 13.

W kategorii dziewcząt do lat 10 eliminacje wygrała Natalka Waś, drugie miejsce zajęła Ada Koszewska.

W kategorii chłopców do lat 10 z drugiego oraz trzeciego miejsca zakwalifikowali się bracia Michał oraz Mateusz Muzajowie.

Rozgrywki dziewcząt do lat 13 wygrała Klaudia Adamczyk przed Julią Chalabą (2 miejsce).

Wśród chłopców do lat 13 wszystkie miejsca awansujące do finału Olimpiady wywalczyli mareccy zawodnicy: Kacper Waś, Kuba Broma i Bartek Mazurowski (w kolejności zajętych miejsc).

Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w turnieju finałowym!

Pozostali zawodnicy UKS Struga (ci, którym mimo dzielnej postawy zabrakło nieco szczęścia) zawalczą jeszcze o awans w turnieju barażowym - już 25 lutego 2017 w Rychliku.

Będziemy trzymali kciuki!

Monika Adamczyk

Fotorelacja z turnieju
https://goo.gl/photos/t8nirXyp8fdhE6DTA

Galeria

zdjecie: 97594
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry