UKS Struga Marki pod batutą WOŚP

Michał Suchecki UKSStruga

 28 lutego 2017    23:20

,,Oj działo się działo'' jak mawia pan Jurek Owsiak. W tym roku znów mieliśmy przyjemność dołożyć przysłowiową cegiełkę do XII już edycji WOŚP w Markach. Na sąsiedzkich stoiskach wolontariusze dwoili się i troili, by zaintrygować przechadzających się gości. Dmuchane zwierzaki, malowane buźki, warsztaty cukiernicze, wytwórnia ekologicznego papieru, na scenie występy i licytacje. Kolorowe stoiska z setkami uśmiechniętych ludzi. Atmosfera pozornego rozgardiaszu tworzyła zjawiskowe wydarzenie, którego cel jak zawsze był szczytny.UKS Struga wraz z firmą Egmont zajął jedną z sal, gdzie goście mieli szansę odpocząć od zgiełku. Zorganizowaliśmy symultanę warcabową, stoisko z szachami jak również, cieszący się zainteresowaniem najmłodszych, punkt gier planszowych. Swój czas z chęcią poświęcili Bogdan i Marta Bańkowscy, Michał i Mateusz Muzaj, Martin Banaszek i Antek Piotrowski. Bywały momenty, że całe rodziny zasiadały do stołów. Dorośli początkowo podchodzili z dystansem jakby zakładając, że warcaby są dla dzieci. Jednak z czasem i oni podejmowali wyzwanie, głodni zwycięstwa. Na te niewinne miny czerwonych koszulek nie dał się jednak nabrać nasz burmistrz Pan Jacek Orych, który znając nasze możliwości, uśmiechał się tajemniczo?
Ku naszemu zaskoczeniu do stanowiska z szachami podchodzili najmłodsi. Jest to namacalny dowód na to, że wprowadzenie szachów do programu nauczania w Markach, zaczyna zbierać swoje żniwo.Gra w kotka i myszki, planszówka detektywistyczna i kilka innych gier firmy Egmont cieszyły najmłodszych, a niejednokrotnie całe rodziny.
Mimo tak bogatej oferty WOŚP okazuje się, że gry logiczne nadal pozostają w kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży. Pozostaje nam zadać pytanie: czy namacalny pion, gra z przeciwnikiem z krwi i kości może stać się alternatywą dla bezdusznych ekranów dotykowych?
Dbajcie o to Kochani Rodzice i Opiekunowie razem z nami.

Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki

Galeria

zdjecie: 97777
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry