Startuje GP Mazowsza 2017 w warcabach - relacja z pierwszego turnieju w Słupnie

Michał Suchecki UKSStruga

 14 marca 2017    22:48

W sobotę 28 stycznia rozpoczęliśmy rozgrywki cyklu Grand Prix Mazowsza 2017 w warcabach. W ciągu całego roku odbędzie się 6 turniejów cyklu GP, za uzyskane w każdym z nich wyniki zawodnicy zgromadzą cenne punkty. Po ostatnim turnieju poznamy zwycięzców tegorocznego cyklu. Na pierwszy turniej cyklu Grand Prix Mazowsza 2017 zawodnicy zaproszeni zostali do Słupna (gm.Radzymin).

Krajobraz pokryty białą, puchową kołdrą, dzielne słoneczko hojnie rozsiewające połyskujące radośnie iskierki, mróz frywolnie szczypiący w rumiane policzki... Sezon karnawałowy w pełni, a tymczasem warcabiści rozpoczynają korowód tegorocznych warcabowych rozgrywek.

Jest wczesne przedpołudnie. W turniejowych salach już czekają przygotowane do gry zegary i warcabnice. Dumnie prezentują się medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Słupnie. Pojawiają się pierwsi zawodnicy, później kolejni, i kolejni... Niektórzy może odrobinę nieśmiali, inni witają się i prowadzą radosne rozmowy. Sędzia w skupieniu przygotowuje listy startowe. Na warcabowym dywanie już rozgrywane są pierwsze treningowe partie.

Wszystko gotowe? Zatem... HEY HO LETS GO!
Mamy nowy rok, nowy kalendarz warcabowy, nową serię turniejów cyklu Grand Prix. Mamy również nowych zawodników oraz mnóstwo nowych, nieznanych wcześniej emocji związanych z przejściem niektórych warcabistów do wyższych kategorii wiekowych... No i przede wszystkim mamy niezwykłą, sportową atmosferę w gościnnym Zespole Szkół w Słupnie.

Na turniej stawiło się 96 zawodników - wyłonią między sobą zwycięzców w kategoriach do lat 8, do lat 10, do lat 13, do lat 16 oraz open. Długa przerwa świąteczno-noworoczna na pewno nie mobilizowała do treningów umysłowych, ale już najwyższa pora przypomnieć sobie jak wyglądają warcabowe zmagania. Nad warcabnicą czas płynie wartko, kolejne rundy nieubłaganie gonią poprzednie. Najmłodsi mocno przeżywają każdą, kolejną partię, ci odrobinę starsi nie pokazują aż tak emocji, za to grają na 100% i oprócz swoich wyników bacznie pilnują rezultatów swoich rywali. A że niektórzy to już prawdziwi ,,weterani planszy'' jedna rozgrywka może rozplanowana być do ostatniej minuty... Kategoria open to już inna bajka - tutaj mamy czysty sport i przyjemność płynącą z długiej, przemyślanej gry.

Reportaż z turnieju przygotowuje Tuba Marek - nasi zawodnicy dumnie prężą swoje umysły przed reporterską kamerą. Bo.. fajnie jest być warcabistą! No i warto przed kamerą zabrać przeciwnikowi kilka pionów ;)Życzliwy gospodarz jak co roku zaplanował dla wszystkich zawodników smaczny obiad. Ale to nie wszystko - w przerwach między rundami i młodsi i starsi gromadzą się przy stolikach ze słodkim poczęstunkiem. Dumnie prezentują się karnawałowe ptysie, nadziewane rogaliki, większe ciastka, mniejsze ciasteczka i mniamuśne wafelki... Ach, jakie miłe są te smaczne, turniejowe bonusiki... :)

Słońce systematycznie obniża tor swojej podróży na widnokręgu, ostatnim blaskiem zagląda na salę gry... Turniej zbliża się ku finałowi. Jeszcze czekamy na wyniki ostatnich pojedynków, ale za chwilę wszystko zostanie zapisane na kartach warcabowej historii.

Zwycięzcy otrzymują medale i nagrody z rąk Dyrektor Zespołu Szkół w Słupnie Pani Elżbiety Bielec. Wszyscy zawodnicy przyjmują gratulacje, dumnie prezentują otrzymane dyplomy, pozują do pamiątkowych zdjęć, z uśmiechem pozwalają oklaskiwać się kibicom.
Oto medaliści I Turnieju Grand Prix Mazowsza 2017:
Kategoria do lat 8:
1. Filip Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz)
2. Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz)
3. Szymon Repelowicz (UKS Struga)

Kategoria do lat 10:
1. Mateusz Muzaj (UKS Struga)
2. Michał Muzaj (UKS Struga)
3. Adrianna Koszewska (UKS Struga)

Kategoria do lat 13:
1. Kacper Waś (UKS Struga)
2. Jakub Broma (UKS Struga)
3. Klaudia Adamczyk (UKS Struga)

Kategoria do lat 16:
1. Martin Banaszek (UKS Struga)
2. Ludwika Moczulska (UKS Struga)
3. Natalia Palesa (UKS Struga)

Kategoria open:
1. Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie)
2. Marcin Grzesiak (UKS Struga)
3. Tomasz Marczuk (OKS Sokół Wrocław)

Pełne wyniki znajdują się na stronie cyklu GP.

Kolejne rozgrywki już niebawem.
Do zobaczenia na II Turnieju Grand Prix Mazowsza 2017 w Radzyminie!Galeria zdjęć z turnieju
Reportaż Tuby Marek
Strona cyklu GP Mazowsza

Monika Adamczyk

Galeria

zdjecie: 98174
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry