Kolejne zwycięstwo Marcovii! Falstart drugiej drużyny...

Marcin Boczoń Marcovia

27 marca 2017    18:29

Walcząca o awans do 4 ligi Marcovia pokonała w minioną sobotę Vulcan Wólka Mlądzka 4:1. Było to drugie wiosenne zwycięstwo podopiecznych Konrada Kucharczyka.

Spotkanie błyskawicznie ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy już w 7 minucie objęli zasłużone prowadzenie po celnym strzale Adriana Dulata. Pomocnik Marcovii otrzymał bardzo dobre i przede wszystkim dokładne podanie od Huberta Dałka i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza z Wólki Mlądzkiej. W 14 minucie wspomniany Dulat wpadł z piłką w pole karne i został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z defensorów gości. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i bez mrugnięcia okiem wskazał na "wapno".

Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Tobiasz Strąpoć i wyprowadził Marcovię na dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach ataki Marcovii nie ustawały. Niestety brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad "i". Dogodnych sytuacji nie wykorzystali bowiem Adrian Dulat, Marcin Rojek, Dawid Sawicki, Dariusz Piwowarek i Piotr Bielecki. Gdyby choć część z nich została zamieniona na bramki nasz zespół ze spokojem schodziłby na przerwę do szatni.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Vulcan nadal bronił się całą jedenastką licząc na wyprowadzenie groźnej kontry. Mądra gra naszych zawodników nie pozwalała jednak na stworzenie zagrożenia pod świątynią Łukasza Bestrego. Niestety skuteczność, czyli stała bolączka, Marcovii wciąż była daleka od ideału. Mnóstwo sytuacji, których nie sposób było policzyć wciąż nie dawało zamierzonego celu. Na potęgę pudłował najskuteczniejszy strzelec Marcin Rojek. Wtórowali mu jednak pozostali koledzy. Dopiero w 78 minucie fantastyczne uderzenie z dystansu Daniela Wiązowskiego podwyższyło wynik na 3:0. Dla popularnego "Wiązka" było to pierwsze trafienie w mareckich barwach. Widać, że śladu po groźnej kontuzji już nie ma i Daniel w każdym kolejnym meczu potwierdza swoją dobra formę.

W 84 minucie goście wykorzystali niefrasobliwość naszej defensywy po czym jeden z ich zawodników został sfaulowany w polu karnym. Pewne wykonanie jedenastki pozwoliło Vulcanowi zdobyć bramkę na 3:1. Momentalnie zwycięstwo zostało jednak przypieczętowane przez Marcina Rojka, który w końcu po kilku niedanych próbach przełamał się i wpisał na listę strzelców. Asystą przy tym trafieniu popisał się Przemysław Sieczko. Nasz nowy nabytek wyłożył Rojkowi piłkę jak na tacy, że nie sposób było takiego prezentu zmarnować.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Marcovii 4:1. Teraz przed naszymi zawodnikami dwa ciężkie pojedynki. Za tydzień podopieczni Konrada Kucharczyka zmierzą się w Legionowie z rezerwami Legionovii. Tydzień później przy Wspólnej 12 rozegrany zostanie natomiast mecz sezonu z Drukarzem Warszawa. Ten pojedynek może mieć kolosalne znaczenie w kwestii promocji do 4 ligi. Wydaje się bowiem, że awans rozstrzygnie się pomiędzy dwoma zespołami - Marcovią i wspomnianym Drukarzem.

Już teraz zapraszamy na to spotkanie. O dokładnej dacie i godzinie meczu będziemy informować później.

Marcovia Marki - Vulcan Wólka Mlądzka 4:1 (2:0)

Bramki: Adrian Dulat 7' Tobiasz Strąpoć 14' (rzut karny) Daniel Wiązowski 78' Marcin Rojek 86'

Żółte kartki: Pietrucha, Mariusz Rogalski, Piwowarek, Marczak

Skład Marcovii:

Bestry - Bielecki, Piwowarek, Ochman, Mariusz Rogalski - Dulat, Dałek, Strąpoć (63' Wiązowski), A.Pietrucha (46' Marczak), Rojek - Sawicki (58' Sieczko)

Trener: Konrad Kucharczyk

Asystent: Łukasz Rączka

Niestety słaby start na wiosnę zanotowali gracze drugiego zespołu Marcovii. Podopieczni Michała Ogórka ulegli bowiem niespodziewanie Pogoni Józefów 1:2. Porażka ze znacznie niżej notowanym rywalem znacznie utrudnia sytuację naszym rezerwom. Przed nimi starcia ze zdecydowanie bardziej wymagającymi rywalami a forma z sobotniego meczu niestety nie napawa optymizmem. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko wkalkulowana jednorazowa wpadka. Wszyscy liczymy bowiem, że także drugi zespół awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej.

Marcovia II Marki - Pogoń Józefów 1:2 (0:1)

Bramka: Sławomir Kozłowski (rzut karny)