21 medali z MP dla UKS Struga

1 kwietnia 2017    01:54

23 zawodników UKS Struga - od 8-latków po dorosłych uczestniczyło w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski w warcabach 64-polowych. Zawody odbyły się w Lipnie k/Leszna w dniach 22-26.03.2017. W najważniejszej krajowej imprezie w warcabach klasycznych doskonale spisali się mareccy zawodnicy zdobywając łącznie 21 medali!

W rozgrywkach drużynowych złoto zdobyli nasi najmłodsi reprezentanci - chłopcy w kategorii do lat 8: Krystian Jóśk, Bartosz Jóśk, Szymon Repelowicz. Srebro w kategorii do lat 13 wywalczyli Jakub Broma, Antoni Piotrowski oraz Kacper Waś. Po brąz sięgnęła drużyna dziewcząt do lat 16 - Klaudia Adamczyk i Ludwika Moczulska.

W turnieju gry błyskawicznej w kategoriach młodzieżowych czworo zawodników UKS Struga odniosło zwycięstwa: Marta Bańkowska (do lat 19), Bogdan Bańkowski (do lat 19), Martin Banaszek (do lat 16) oraz Kacper Waś (do lat 13). 2 miejsca zajęli Klaudia Adamczyk (do lat 13) oraz Antoni Piotrowski (do lat 13).

Równie udanie nasi reprezentanci wystąpili w turnieju głównym - ponownie w swoich kategoriach najlepsi okazali się Marta i Bogdan Bańkowscy, po złoto sięgnęły także Ludwika Moczulska (do lat 16) i Klaudia Adamczyk (do lat 13). Drugie miejsce wywalczył Martin Banaszek (do lat 16), na najniższym stopniu podium stanął Szymon Repelowicz (do lat 8).

Jednak prawdziwą klasę zawodnicy UKS Struga pokazali w rozgrywkach seniorskich - wśród mężczyzn triumfował Michał Janicki, trzecie miejsce zajął zaś Marcin Grzesiak. Wśród kobiet w znakomitym stylu zwyciężyła Marta Bańkowska. Mistrz i Mistrzyni Polski 2017 to zawodnicy UKS Struga! O ile Michał doskonale wywiązał się z roli faworyta, to sukces naszej juniorki nie był ogólnie spodziewany - choć dla wytrawnych obserwatorów sportu warcabowego nie był zaskoczeniem.

Zarówno Marta jak i Michał swój dorobek medalowy wzbogacili jeszcze srebrem w grze błyskawicznej.

Zwieńczeniem znakomitego występu naszych warcabistów w Lipnie był kolejny złoty medal - za zwycięstwo w seniorskiej klasyfikacji drużynowej (Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski, Michał Janicki, Marcin Grzesiak). Gratulujemy!

Udział w zawodach został dofinansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach projektu p.t. ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2017 roku''

zdjecie: 98767