Koncert Pieśni Wielkopostnych

MOK Marki MOK UMMarki

 3 kwietnia 2017    14:33

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury zapraszają na KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH w wykonaniu kameralnego zespołu wokalnego IL CANTO

9 kwietnia (niedziela) godz. 19.00 Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Pustelniku, ul. Jutrzenki 26 Koncert rozpoczie się po wieczornej Mszy Świętej.

Wstęp wolny. Zapraszamy

Kameralny Zespół Wokalny "Il Canto" to grupa kilkorga śpiewaków-solistów wykonująca repertuar wokalny różnych epok - od chorału gregoriańskiego przez wielkie barokowe formy wokalne i wokalno - instrumentalne do współczesnej i popularnej muzyki XX wieku. Artyści swoje umiejętności kształcili m. in. na kursach mistrzowskich, prowadzonych przez słynną angielską grupę The King's Singers. W ciągu 20 lat swojego istnienia zespół stworzył niepowtarzalny styl i brzmienie oraz otrzymał liczne nagrody na międzynarodowych konkursach chóralnych w Finlandii i we Włoszech. Ma na koncie kilka płyt CD, w tym płytę Msze staropolskie oraz nagrany wraz z zespołem Ars Nova album z Psalmami Mikołaja Gomółki, za który artyści trzymali nagrodę "Fryderyk '96". Grupa dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia oraz występowała w wielu programach telewizyjnych, m.in. w inscenizacji komedii madrygałowej La pazzia senile A. Banchieri'ego i w programach edukacyjnych W. Malickiego oraz Sekretach Polihymnii J.Waldorffa. Artyści koncertują w kraju i za granicą, do tej pory brali udział w takich festiwalach, jak Schleswig-Holstein Musik Festival, Wratislavia Cantans, Dni Muzyki Polskiej w Lincoln Center w Nowym Jorku oraz w Festiwalach Muzyki Dawnej w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Starym Sączu, Żywcu, Radomiu i Elblagu.

Więcej informacji: http://www.ilcanto.art.pl/index2.html

Galeria

zdjecie: 98785
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry