To mają być konsultacje z Mieszkańcami?

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 3 kwietnia 2017    15:53

To mają być konsultacje z Mieszkańcami?

W miniony czwartek na stronie związanej z konsultacjami w sprawie rozszerzenia granic Miasto Stołeczne Warszawa o nowe gminy takie jak Miasto Marki - pojawiła się informacja o wizycie ankieterów w pobliżu stacji PKP w Wołomin , w godz. 18:00-20:00 (informacja pojawiła się na ok. 3 godz. przed całą akcją. Kilku ankieterów (z czego przynajmniej jeden przedstawiciel partii rządzącej) stało w pobliżu stacji. Żadnego oznaczenia, żadnego namiotu, żadnych komunikatów! To wszystko sprawiło, że zainteresowanie Mieszkańców było praktycznie żadne! Może kilka wypełnionych ankiet z pytaniami w stylu - czy chcesz być piękny i bogaty? W tej sytuacji ciężko też mówić o obiektywizmie samych ankieterów.Trzeba zaznaczyć, że to i tak jedna z dłuższych wizyt ankieterów, bo już np. wczoraj w sąsiednich Ząbkach całe konsultacje trwały godzinę (jak podaje strona w Kościele św. Trójcy).

W ankiecie na stronie internetowej możemy znaleźć np. takie pytanie i odpowiedzi:

Który ze sposobów wyboru burmistrzów warszawskich dzielnic jest Ci bliższy?
- bezpośredni wybór władz metropolii przez jej mieszkańców
- pośredni wybór władz metropolii przez władze samorządów gminnych

Logiczne? Nie sądzę...

Ankiety są anonimowe, więc ciężko sprawdzić, ilu Mieszkańców weźmie w nich udział i czy nie zostaną masowo wypełniane na potrzeby określonego wyniku.

To nie może tak wyglądać! Mieszkańcy muszą mieć szansę wypowiedzenia się w rzetelnych i dobrze zorganizowanych konsultacjach, a nie na zasadzie przypadkowej łapanki. Skąd niby Mieszkańcy Marek mają dowiedzieć się o wizycie ankieterów - w określonym miejscu - w danym terminie? Dlaczego pomysłodawcy projektu ustawy boją się zorganizować otwartych spotkań dla Mieszkańców?

#MamyPrawoGłosu #NICoNASbezNASGaleria

zdjecie: 98809
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry