Rozpoczęliśmy rekrutację do pierwszych klas

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 kwietnia 2017    13:00

Przygotowaliśmy pakiet informacyjny dla rodziców i opiekunów prawnych.Mareckie szkoły podstawowe rozpoczęły zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018. Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodzica.  Naukę w klasie pierwszej rozpoczynają dzieci 7-letnie (urodzone w 2010 r.)  oraz na wniosek rodziców dzieci 6-letnie (urodzone w 2011 r.), jeśli ukończyły roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Zgłoszenie należy złożyć w szkole obwodowej do 30 kwietnia 2017 r.

Od 1 września 2017 r. obowiązują nowe granice obwodów szkolnych dla SP nr 3 i SP nr 4. Zmiana dotyczy osiedla mieszkaniowego przy ul. Małachowskiego i Lisi Jar oraz budynków przy Al. J. Piłsudskiego od nr 105 do 115 (nieparzyste), które zostały przypisane do obwodu SP nr 4 przy ul. Dużej 3 (poprzednio były objęte obwodem SP 3).

W przypadku posiadania wolnych miejsc w oddziałach klas pierwszych dana szkoła może ogłosić rekrutację dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej. Kryteria tej rekrutacji określa Uchwała Rady Miasta. Informacje  o wolnych miejscach w klasach pierwszych oraz terminy rekrutacji zostaną podane po 31 maja 2017 r.

Dodatkowe informacje o zgłoszeniach i rekrutacji oraz przynależności ulic do nowych obwodów szkolnych można uzyskać w Centrum Usług Wspólnych w Markach ul. Klonowa 7, tel. 22 771 37 34  w. 19 oraz w sekretariatach szkół.

Potrzebne formularze są do pobrania na www.marki.pl

Galeria

zdjecie: 98831
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry