Owoc połączonych sił

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 10 kwietnia 2017    14:45

Miasto, jego spółka, powiat i wojewoda walnie przyczynili się do rozpoczęcia przebudowy ulic: Zygmuntowskiej i Zagłoby.Te podpisy były zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań do inwestycji, która ma ogromne znaczenie dla południowo-zachodnich Marek. W poniedziałek burmistrz Jacek Orych oraz Wojciech Kucharczyk i Jakub Wójcicki, przedstawiciele zwycięskiej w przetargu firmy Planeta, zawarli umowę na rozbudowę ulic Zygmuntowskiej i Zagłoby, które łączą ulicę Kościuszki z Aleją Marszałka Piłsudskiego. Prace zostaną zrealizowane za 9,3 mln zł, co świadczy o ogromnej (jak  na mareckie warunki) skali tego przedsięwzięcia.

Ta inwestycja jest szczególna jeszcze z kilku innych powodów:

- na realizację prac w obu ulicach otrzymaliśmy aż 3 mln zł z rządowego z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019", popularnie określanego mianem "schetynówek".  Marki znalazły się na wysokiej, 21 pozycji wśród 87 aplikujących o wsparcie samorządów.

- do sfinansowania prac przy Zygmuntowskiej i Zagłoby dołożył się powiat wołomiński. Z jego budżetu popłyną aż 2 mln zł.

- w tym przetargu połączyły siły miasto i Wodociąg Marecki. Dzięki temu podziemne prace zostaną wykonane za jednym zamachem, przez jednego wykonawcę.

Dla mieszkańców tego rejonu najważniejsze jest jednak to, że powstanie 1,6-kilometrowa droga z prawdziwego zdarzenia. Oprócz równej nawierzchni zostanie zbudowana sieć kanalizacji deszczowej. W przyszłości będzie można dołączać do niej kolejne inwestycje. Dla pieszych i rowerzystów zostanie wybudowany chodnik oraz droga rowerowa. Ponadto Wodociąg Marecki zleci ułożenie odcinków kanalizacji sanitarnej w ulicach: Zagłoby, Kozackiej i Tatarskiej.

Zakończenie prac przewidziano na październik tego roku. Wykonawcy, z uwagi na napięte terminy, zadeklarowali jak najszybsze ich rozpoczęcie - zaraz po uzgodnieniu czasowej organizacji ruchu.

Galeria

zdjecie: 99104
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry