Organizujmy się, bo o sprawach Marek powinni decydować Mieszkańcy!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 11 kwietnia 2017    13:32

Drodzy Sąsiedzi,

Mobilizujmy się, organizujmy się, bądźmy razem. Już niejednokrotnie pokazaliśmy, że w grupie siła i odnosiliśmy sukcesy w rywalizacjach, które na starcie wydawały się być przegrane.
Mam tu na myśli wywalczony np. plac zabaw, czy siłownię plenerową. Dziś stoimy przed kolejnym wyzwaniem!

FB_IMG_1491517877582.jpg

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, jak ważną kwestią jest włączenie naszego miasta
w granice Warszawy jako samorządowej jednostki metropolitalnej. Prowadzane pozorowane konsultacje społeczne nie wnoszą niczego, co mogłoby uspokoić nastroje wśród Mieszkańców Marek. Pomijanie w tym procesie mareckiego samorządu jest dopełnieniem braku jakiejkolwiek współpracy między autorami projektu ustawy, a naszą lokalną wspólnotą. W tej sytuacji nie można obojętnie przyglądać się jak strategiczne i historyczne decyzje, które dotyczą Miasta Marki, zapadają bez udziału jego mieszkańców.

Mamy już pierwszy mały sukces akcji #OświećPosłówPiS, ponieważ pod presją organizowanej akcji, organizatorzy konsultacji zmienili formułę dzisiejszego spotkania.
W Domu Katolickim oprócz ankieterów pojawi się również bliski współpracownik posła Sasina ? Pan Piotr Uściński były starosta wołomiński, a obecnie również poseł na Sejm RP. Mam nadzieję, że uda nam się wręczyć Panu posłowi mareckie żarówki, aby oświeciły wszystkich tych posłów PiS, którzy są autorami, bądź współautorami projektu ustawy, który nie jest w sposób rzetelny konsultowany z mieszkańcami Marek.

Gorąco zachęcam Wszystkich tych, którym na sercu leży dobro naszego miasta, aby przyszli dziś o godz. 19:00 do Domu Katolickiego przy Kościele św. Izydora w Markach (ul. Piłsudskiego 93). Spotkajmy się chwilę wcześniej ? 18:30! Zabierzcie ze sobą jakiekolwiek żarówki, które będą symbolem naszego sprzeciwu wobec prowadzeniu pozorowanych konsultacji społecznych. Pamiętajcie #MamyPrawoGłosu i #NICoNASbezNAS  

Dla tych osób, które z różnych powodów zapomną zabrać ze sobą żarówki, bądź przybędą na akcje z tzw. marszu - mamy przygotowane specjalne latareczki, które również wspomogą oświecanie Pań i Panów posłów.

20170411_003039

Przypominam, że podczas dzisiejszej akcji będzie możliwość złożenia swojego podpisu pod pismem do Przewodniczącego Rady Miasta Marki ? Pana Michała Jarocha o niezwłoczne przeprowadzenie w naszym mieście referendum gminnego, w którym zostanie zadane pytanie, czy mieszkańcy są za tym, żeby m.st. Warszawa jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Miasto Marki.

Podpisy można również składać drogą online pod linkiem:

http://www.petycje.pl/petycja/12436/wniosek_o_referendum_gminne_w_markach_ws._metropolii_warszawskiej.__.html

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1530471923670234/

Galeria

zdjecie: 99123
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry