Dalej nic nie wiemy, ale wiemy, że ma być cudownie...

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 12 kwietnia 2017    14:39

Generalnie tyle wiemy, że dalej nic nie wiemy... Komentarze Mieszkańców Miasto Marki jednoznaczne: szkoda czasu, wiedzieliśmy że tak będzie, żadnych konkretów, itd. Wiemy jedno, że poseł Uściński nie miał w Markach łatwego życia - Mieszkańcy niejednokrotnie dawali wyrazy swojego niezadowolenia, a czasami wręcz oburzenia uszczęśliwianiem ich na siłę. Salwy śmiechu, buczenie, ale również nerwowa atmosfera, to wszystko można było przeżyć tego dnia w sali Domu Katolickiego przy Kościele św. Izydora.

Kilka faktów: wyraźne dystansowanie się posła Uścińskiego do projektu ustawy Sasina (w szczególności, gdy temperatura na sali wzrastała), stwierdzenie o wielu błędach, mowa o możliwości referendów i decyzji rad gmin w sprawie włączenia do mega powiatu Warszawa (osobiste zdanie nie odnoszące się do PiSu jako całości), przyznanie się, że nie przedstawiono żadnych wyliczeń i statystyk, więc nie ma o czym dyskutować, stwierdzenie, że konsultacje zostaną przedłużone o 2 tygodnie - później wycofywanie się z tego, stwierdzenie, że w metropolii będzie duużoo... pieniędzy. To tak na szybko. Po obejrzeniu całego nagrania może uda wychwycić się jakieś perełki.

Pan poseł zapomniał lub udawał, że większość podwarszawskich gmin i powiatów krytycznie odniosła się do projektu ustawy (25 stanowisk). W zdecydowanej większości tych samorządów rządzą lokalne stowarzyszenia, więc mówienie ciągle o Platformie Obywatelskiej - to wy i to wy... było co najmniej nieuczciwe...

Jedno jest pewne - Mieszkańcy Marek nie zawiedli i dziękuję za usłyszane wczoraj słowa, że potrzebny był taki impuls, że to co robię jest ważne... To budujące i dające siłę do dalszej pracy.

Poniższy film jest jedynie urywkiem tego, co działo się wczoraj na sali. Całość była nagrywana przez Tuba Marek i Życie Powiatu na Mazowszu, więc myślę, że szybko zostanie udostępniona. Sami oceniacie to spotkanie.

Nagranie z wczorajszego spotkania pod poniższym linkiem:

https://werelich.net/2017/04/12/dalej-nic-nie-wiemy-ale-wiemy-ze-ma-byc-cudownie/

Galeria

zdjecie: 99149
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry