4 czerwca 2017 roku - referendum gminne w sprawie włączenia Marek w granice m. st. Warszawy, jako metropolitalnej jednostki sam

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki

 18 kwietnia 2017    10:29

Dobre wieści ? jest ponowny wniosek w sprawie referendum.

Mamy nadzieję, że tym razem uda się zbudować większość ponad podziałami i referendum o włączeniu Marek do m.st. Warszawy jako metropolitalnej jednostki samorządowej stanie się faktem.

"Powtórnie złożyliśmy wniosek o wprowadzenie do porządku obrad Rady Miasta i rozpatrzenie wniosku o referendum metropolitarne. Odpowiadamy tym samym na inicjatywę mieszkańców, którzy chcieliby przeprowadzić takie głosowanie. W ten sposób damy Markowianom możliwość bezpośredniego wypowiedzenie się w sprawie, która w kluczowy sposób będzie rzutować na przyszłość naszego miasta. Pod wnioskiem podpisali się: Agnieszka Lużyńska, Marlena Stosio, Tomasz Błędowski, Jarosław Jaździk, Michał Jaroch, Robert Szafrański, Grzegorz Chwiłoc Fiłoc i Dariusz Pietrucha.
Rada Miasta spotyka się 26 kwietnia. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, referendum mogłoby się odbyć 4 czerwca. Data jest symboliczna ? 4 czerwca odbyły się pierwsze wolne wybory do Senatu. To także tydzień przed obchodami 50-lecia nadania praw miejskich. Liczymy, że radni którzy są nieprzekonani, zrewidują swoje stanowisko i dadzą mieszkańcom możliwość bezpośredniego wypowiedzenia się w tej sprawie." - mówi Michał Jaroch Przewodniczący Rady Miasta Marki.

#MamyPrawoGłosu #NicONasBezNas

17879959_1286217214828992_1113170635775125178_o.jpg

 Jeśli nie radni, to Mieszkańcy zdecydują o referendum gminnym w Markach!

 


Pismo o przeprowadzenie referendum z inicjatywy Mieszkańców jest gotowe, ale mamy nadzieję, że Radni jednak podejmą stosowną uchwałę i to właśnie Rada Miasta pond wszelkimi podziałami zorganizuje w Markach referendum. Tylko takie rozwiązanie pozwoli na przeprowadzenie referendum jeszcze przed wakacjami. Mamy jeszcze chwilę, aby nasi mareccy Radni podjęli tę jakże ważną dla Nas Wszystkich decyzję. Wierzę, że się uda? powodzenia Panie i Panowie Radni! Dogadajcie się dla dobra Marek!

17854877_1388202757914317_4283438789713808987_o.jpg


Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem!

Radni odrzucili wniosek o wprowadzenie do porządku dzisiejszej sesji stosownej uchwały o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie włączenia Marek do Warszawy jako metropolitalnej jednostki samorządowej. Głównym argumentem radnych głosujących przeciwko był fakt późnego otrzymania druku, z którym to nie mięli czasu się zapoznać.

Przeciw byli radni:
Tomasz Paciorek
Zbigniew Paciorek
Zenon Skibiński
Paweł Adamczyk
Maciej Grabowski
Anna Grochowska
Marek Szczepanowski
Daniel Kurek
Andrzej Rostek
Radosław Dec

Wstrzymała się od głosu:
Danuta Stefaniak

Galeria

zdjecie: 99298
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry