Recital Romana Ziemlańskiego

MOK Marki MOK

 19 kwietnia 2017    15:36

Zapraszamy 27 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 na recital Romana Ziemlańskiego pt. "Kolekcjoner wspomnień - w hołdzie Bułatowi Okudżawie".

Roman Ziemlański wirtuoz gitary, balladzista, kompozytor, aranżer. Mistrz akompaniamentu, twórca własnego rozpoznawalnego stylu opartego na klasyce  gitarowej i flamenco. Jeden z "Wielkiej Trójki" znakomitych polskich gitarzystów (Henryk Alber, Janusz Strobel, Roman Ziemlański), którzy bogatą działalnością koncertową sprawili, że gitara klasyczna znalazła swoje zasłużone miejsce na rodzimej scenie teatralnej  i estradowej.

Artysta ma w swojej ofercie 2 recitale i 6 spektakli muzyczno-słownych, do których w większości napisał muzykę i podczas których towarzyszy artystom z gitarą.

Roman Ziemlański jest twórcą m.in. muzyki do słynnej już dzisiaj "Mszy Wędrującego" według Edwarda Stachury, wykonywanej przez Annę Chodakowską-ostatnio w warszawskim Teatrze Kamienica.  Jest też autorem muzyki do "Misterium o Bogu Ukrytym" według Karola Wojtyły - Jana Pawła II, jak również muzyki teatralnej. Piosenki jego autorstwa śpiewają:  Sława Przybylska, Edyta Geppert, Anna Chodakowska, Aleksandra Jankowska, Jonasz Kofta, Waldemar Kocoń i inni.

Roman Ziemlański to Artysta o wyjątkowo dużym dorobku fonograficznym. Oprócz nagrań klasycznych, opracowuje i nagrywa wielkie przeboje muzyki lekkiej. Znana firma fonograficzna MTJ doceniła kunszt aranżacyjny i wykonawczy Romana Ziemlańskiego wydając wspaniały dwupłytowy album "Melodie wiecznie młode".

Przez wiele lat współpracował z Teatrem "Stara Prochownia", kabaretem "Pod Egidą", Teatrem "Na Targówku" oraz z "Teatrem Studio". Artysta koncertuje w kraju i zagranicą (m.in. U.S.A., Rosja, Szwecja, Niemcy, Austria, Włochy, Wielka Brytania). Jest laureatem licznych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

źródło: http://romanziemlanski.pl/

Zapraszamy

 

Galeria

zdjecie: 99308
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry