Eksperymentalny projekt drogowy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 19 kwietnia 2017    16:10

Ogłosiliśmy przetarg, w którym szukamy wykonawcy dróg gruntowych w wersji 2.0.Na wiosnę ruszyły równania dróg gruntowych, których mamy w mieście ponad 70 km. Wielu mieszkańców zaznacza, że te działania są nietrwałe i po opadach deszczu trzeba je regularnie powtarzać. Dlatego ratusz zdecydował się na pilotaż, którego celem jest skuteczne utwardzenie gruntówek. W uproszczeniu polega on na zagęszczeniu i zastosowaniu chemicznych stabilizatorów (grunt jest wzruszany do głębokości 30 cm, równany, profilowany, walcowany), które pozwolą na uzyskanie przez wiele miesięcy równej nawierzchni gruntowej. Taka droga może mniej pylić. Jest także tak wyprofilowana, by woda była odprowadzana poza pas jezdny. W przyszłości taka nawierzchnia może stanowić odpowiednią podbudowę do ułożenia asfaltu.

Jeśli eksperymentalny projekt się powiedzie, rozwiązanie będzie można stosować szerzej. Na pierwszy ogień pójdą ulicy o różnym natężeniu ruchu: Batalionów Chłopskich, Długa, Hallera, Jasińskiego, Pałacowa, Rocha Kowalskiego, Rzędziana, Skowronia, Żeromskiego i Skorupki. Właśnie ratusz ogłosił przetarg w tej sprawie. Na oferty potencjalnych wykonawców czekamy do 5 maja.

Szczegóły przetargu TUTAJ

Galeria

zdjecie: 99321
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry