Niedługo zacznie się remont Fabrycznej 3

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 19 kwietnia 2017    16:13

W sercu Marek powstanie miejsce spotkań dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. Prace wykona firma getraco Piotr Długoborski.Niezagospodarowany parter budynku przy Fabrycznej 3 zmieni się wkrótce nie do poznania. W miejscu, w którym niegdyś sprzedawano kebab i meble, będzie można obejrzeć film, zorganizować warsztaty kulinarne i zajęcia sportowe dla seniorów. W środę (19 kwietnia) w mareckim ratuszu podpisano umowę na remont zaniedbanych pomieszczeń. Przetarg wygrała firma getraco Piotr Długoborski, która zrealizuje roboty za 327,9 tys. zł brutto.

- Wiele osób powtarza, że w Markach nie ma miejsc, gdzie można się spotkać. Fabryczna 3 wypełni tę lukę. Jestem pewien, że po remoncie oraz zakupie niezbędnego wyposażenia to miejsce będzie tętnić życiem - podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

W odnowionym obiekcie - dzięki przesuwanym ścianom - będzie można zaaranżować nawet cztery sale. Główną atrakcją będzie sala multimedialna, w której będzie można uruchomić kino studyjne. Przygotowane zostanie także miejsce pod coraz popularniejsze warsztaty kulinarne.

- Spotykać się tu też będą mogły organizacje pozarządowe - podkreśla Marcin Dąbrowski z Zakładu Usług Komunalnych.


Galeria

zdjecie: 99331
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry