Staszica, Kołłątaja i Równa do przebudowy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 24 kwietnia 2017    15:35

Ratusz podpisał umowę na wykonanie prac drogowych i odwodnieniowych.Niecałe 1,05 mln zł - tyle pochłonie przebudowa trzech ulic, łączących się z Okólną i Kościuszki. Prace przy Staszica, Kołłątaja i Równej wykona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Pribex. Firma, która buduje m.in. obwodnicę Marek, a niedawno wykonała remont ulicy Matejki, zwyciężyła w przetargu organizowanym przez ratusz. W poniedziałek (24 IV) podpisaliśmy umowę w tej sprawie.

- Mieszkańcy otrzymają nie tylko nową, asfaltową nawierzchnię, ale również zostanie wybudowane odwodnienie - mówi burmistrz Jacek Orych.

Obecnie Staszica i Kołłątaja są drogami gruntowymi. Dokumentację przebudowy wykonali inżynierowie z Mareckich Inwestycji Miejskich. Zakłada ona wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę jezdni, zjazdów i ciągów pieszych. Dzięki realizacji tej inwestycji przybędzie ponad 650 m utwardzonych dróg.

Galeria

zdjecie: 99512
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry