Podróże po literaturze... Spotkanie DKK w kwietniu...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 10 maja 2017    13:32

...Było troszkę inne. Czytałyśmy wszystkie książkę wschodzącej gwiazdy amerykańskiej powieści chińskiego pochodzenia  Yiyung Li "Łaskawszy niż samotność" - książkę "...pozornie spokojną, lecz pod tym spokojem kryją się smutek, ból i tragedia trzech osób, wtrąconych w osamotnienie za sprawą wspomnień z przeszłości".

Tak relacjonuje spotkanie z Li Salman Rushdie - bardzo trafnie. "Szkielet białego słonia" Izy Klementowskiej przeniósł nas do egzotycznego Mozambiku - wyniszczonego dziesięcioletnią wojną o niepodległość a potem wojną domową, która zakończyła się dopiero w 1992 roku. "Miłość z kamienia" - znów wojna, a właściwie zespół stresu bojowego u kobiety, która na wojnie nigdy nie była. "Książka Grażyny Jagielskiej to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym. Najważniejszą wojnę - wojnę o miłość, rodzinę i życie - musieli stoczyć między sobą". Odbiór każdej z dyskutantek inny - ale żadna nie odłożyła książek nie skończywszy. O czymś to ...świadczy?
Na spotkanie w maju - 25-tego - czwartek o godz. 17:00 umówiłyśmy się na "Historię pszczół" Mai Lunde. Trzy płaszczyzny czasowe i pszczoły - owady, bez których ludzkość nie przetrwa? Zapraszamy do lektury i dyskusji.

Galeria

zdjecie: 99983
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry