Prezydent Rzeczypospolitej w Markach

Antoni Widomski ProMemoria

 11 lutego 2018    09:38

W maju 1930 roku Ignacy Mościcki Prezydent Rzeczypospolitej rozpoczął wizytę w w województwie warszawskim. Szczegóły podróży przynosił Kurier Warszawski. Kurjer Warszawski. R. 110, 1930, nr 141 Foto: powitanie Prezydenta w Markach

Kurjer Warszawski. R. 110, 1930, nr 142, wydanie poranne

Prezydent zakończył swą podróż po ziemiach województwa warszawskiego w Jabłonnie. Tam też w pałacu Maurycego Potockiego nastąpiło oficjalne zakończenie podróży Prezydenta. Pożegnalne przemówienie wygłosił Wojewoda warszawski, inżynier Stanisław Twardo. Przemówienie opublikowane zostało w Sprawozdaniu Wojewody warszawskiego o ogólnym stanie województwa warszawskiego.

Sprawozdanie to ma dla nas duże znaczenie ponieważ potwierdzono w nim fakt nadania honorowego obywatelstwa gminy Marki Józefowi Piłsudskiemu.

O takim wydarzeniu wspomina kilku autorów w swoich opracowaniach. (więcej informacji: http://www.marki.net.pl/jozef-pilsudski-honorowy-obywatel-gminy-marki-100157).

Brakuje nam tylko uchwały rady gminnej w tej sprawie.

Antoni Widomski Pro Memoria

Galeria

zdjecie: 108220
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry