Jak długo ?

Andrzej Inglot

 13 sierpnia 2009    19:10

Padające drzewo zniszczyło całkowicie przystanek autobusowy przy Urzędzie Miasta. Drzewo błyskawicznie usunęli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. W ciągu kilku dni, pracownicy tegoż zakładu zainstalowali nowy przystanek. Jakże różny od poprzedniego. Cieszy oko elegancją. Ciekawe jak długo?

Opiera się atakom wandali, być może ze względu na zainstalowaną obok kamerę która ma przystanek "na oku".Ale jak bronić przystanku przed wandalami mniejszego kalibru. którzy już rozpoczęli naklejanie swoich ogłoszeń?
Można co prawda, wykorzystując dane zawarte w ogłoszeniu, zmusić "naklejacza" do usunięcia śladów i wyczyszczenia szyby.Ale nie rozwiąże to problemu. Może warto pomyśleć o jakiejś tablicy ogłoszeń dla mieszkańców, w rodzaju takich jakie istnieją w M1?. Może warto byłoby zainstalować takie tablice na przystankach?

Wtedy można byłoby bezlitośnie ścigać zarówno "naklejaczy przystankowych" jak i "nawijaczy słupowych", oszpecających nasze miasto.

Nie chciałbym aby ktoś, kiedyś, pisząc o naszym mieście, wspominał:
"Powszechnym zjawiskiem był brud w lasach i na ulicach, za przyzwoleniem mieszkańców a najprawdopodobniej za ich aprobatą, jako że brak w w dostępnych nam materiałach wyrazów sprzeciwu wobec takiego stanu rzeczy".

Niniejszym wyrażam więc, po raz kolejny, swoje niezadowolenie i sprzeciw.

Andrzej Inglot

Polecam także uwadze mój wpis z 2007 roku
http://www.marki.net.pl/smieciarze-1508

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry