Grób Rodziny Briggsów w Warszawie

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 1 lutego 2019    23:55

Grób Rodziny Briggsów przy ul Młynarskiej w Warszawie, aleja 9, grób nr 94

Na początku stycznia br.,  w imieniu wdzięcznych i pamiętających Marek Stowarzyszenie Marki Pustelnik Struga zapaliło symboliczny znicz  na grobie Rodziny Briggsów.   W dniu 4 stycznia minęły 94 lata od śmierci mareckiego fabrykanta Alfreda Briggsa.

W październiku 2018 roku, marecki regionalista pan Antoni Widomski dotarł do informacji prasowej mówiącej o kolejnej darowiźnie. Tym razem dowiedzieliśmy się, że w 1935 roku,  Augusta Klara Briggs z domu Schulz przekazała kwotę 3 tys. złotych na opłacenie grobu Rodziny Briggsów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie.  Jest to cmentarz kościoła św. Trójcy, do którego należała rodzina Briggsów.
Również od Pana Antoniego Widomskiego wiemy,  że żona fabrykanta, Augusta, zmarła 24 kwietnia 1937 roku, przeżywszy swojego męża o 12 lat.  Miejsce jej pochówku pozostaje nieznane, tak jak Flory i Johna Briggsów.
Gwoli przypomnienia, w grobie rodziny Briggsów pochowana jest jeszcze  inna osoba, brat Augusty, Rudolf Schulz, zm. 27 kwietnia 1927 roku, który po zawarciu małżeństwa Alfreda Briggsa z Augustą z d. Schulz w 1886 roku, objął posadę głównego kasjera fabryki przędzalniczej w Markach.
Foto.  Bogusława Sieroszewska

Galeria

zdjecie: 118858
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry