Tropem Wilczym

START:    3 marca 2019

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 8 lutego 2019    17:00

Zapraszamy do udziału w biegu, który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia.W 2013 r. grupa pasjonatów zorganizowała pierwszy bieg w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Miał on charakter surwiwalowy, a wzięło w nim udział 50 uczestników. Obecnie w "Wilczym tropie" biega już kilkadziesiąt tysięcy osób, a jego lokalne edycje są organizowane także poza granicami kraju.

- Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych. 3 marca w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75 000 osób z 360 miast, z czego 8 z nich to największe światowe metropolie!? - czytamy na stronie biegu.

W Markach będzie można pobiec na dwóch dystansach (przy jednoczesnym starcie). Do pokonania będą odcinki 1963 m oraz 5 km. Miejscem startu będą okolice zbiornika wodnego "Glinianka Meksyk" (przy ulicy Grunwaldzkiej na wysokości numeru 34, skrzyżowanie z ul. Karłowicza). Początek rywalizacji o godzinie 12.00. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie dawnej zwałki okolice ul. Grunwaldzkiej (oznaczony namiot). Zapraszamy do niego od 9.00 do 11.30.

Rejestracje elektroniczne przyjmowane będą do 24 lutego 2019 r.

Dodatkowe zgłoszenia w dniu zawodów będą przyjmowane w przypadku wolnych pakietów startowych. Za osoby niepełnoletnie oświadczenia podpisuje opiekun prawny w biurze zawodów.

Organizatorem ogólnopolskim jest fundacja Wolność i Demokracja, lokalnym - Urząd Miasta Marki, a współorganizatorem klub Markowi Biegacze.

Galeria

zdjecie: 118973
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry