Marecka Jesień Poezji ? konkurs recytatorski w Mareckim Ośrodku Kultury

Krzysztof Bychowski MOK

 15 listopada 2007    23:36

konkurs-6.JPG30 Października 2007 w Mareckim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski "MARECKA JESIEŃ POEZJI 2007" organizowanego pod patronatem Burmistrza miasta Marki
W tym roku ? tak jak i w poprzednich edycjach organizator ? Marecki Ośrodek Kultury - zaprosił do współpracy Mareckie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz Bibliotekę Publiczną miasta Marki. W jury, powołanym przez Dyrekcję Mareckiego Ośrodka Kultury, zasiedli aktor i reżyser Hubert Bielawski, aktorka Małgorzata Włodarska, Małgorzata Rowicka ? dyrektor Mareckiej Bilblioteki Publicznej i reprezentująca MOK Anna Dąbrowska ? Pękocka.

W konkursie brała udział młodzież miasta Marki wybrana przez pedagogów w eliminacjach szkolnych, a tematami z którymi miała się zmierzyć były: ?Kochajmy zwierzęta...? dla szkół podstawowych i ?Miłość nie jedno ma imię? dla gimnazjalistów i licealistów. Trzeba tu zaznaczyć, że uczestnicy tegorocznej edycji zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, co z jednej strony ucieszyło jury a z drugiej stało się przyczyną dość burzliwych dyskusji w wyniku których zdecydowano się przyznać 3 miejsca i 8 wyróżnień w kategorii szkół podstawowych i 3 miejsca i 3 wyróżnienia w kategorii szkół gimnazjalnych i licealnych.
6 listopada 2007 roku odbył się uroczysty finał konkursu. Podczas tej uroczystości, prowadzonej przez Dyrekcję MOK, Krystynę Klimecką, burmistrz Janusz Werczyński podziękował wszystkim organizatorom konkursu, a podczas wręczania dyplomów osobiście gratulował laureatom i uczestnikom wspaniałych osiągnięć. Wszyscy laureaci ?Mareckiej Jesieni Poezji? zostali nagrodzeni pięknymi książkami zakupionymi ze środków Urzędu Miasta Marki. Szkoły uczestników otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami a nauczyciele dyplomy oraz tomiki poezji.

Po części oficjalnej przyszedł czas na recytacje nagrodzonych uczniów, których wszyscy wysłuchali z prawdziwą przyjemnością przypominając sobie konkursowe zmagania i emocje. Na zakończenie spotkania Małgorzata Włodarska poprowadziła mini ? warsztaty teatralne dla zgromadzojej młodzieży, udzielając wiele cennych rad wszystkim uczestnikom a także pokazując ciekawe techniki pracy z recytowanym tekstem. Uczestnicy konkursu, zachęceni przez aktorkę, wzięli udział w ?zabawie słowem? przedstawiając wiersz przez nią recytowany i w brawurowy sposób wcielając się w przydzielone im role.

O tym jak udany był to konkurs świadczyć mogą wpisy do Kroniki MOK, pozostawione przez współorganizatorów, uczestników i patrona konkursu:

?Dziękuję organizatorom, członkom jury, nauczycielom a nade wszystko uczestnikom za fantastyczne przeżycia związane z konkursem. Przed laty także uczestniczyłem w podobnych konkursach i do dzisiaj pamiętam ich przebieg i atmosferę, która im towarzyszyła. Dzisiaj ponownie jesienny, poetycki klimat był moim udziałem. Do zobaczenia za rok.?

Janusz Werczyński - Burmistrz

?Dziękuję za organizację i piękne nagrody dla naszych uczniów. Jestem zadowolona i zachwycona pracą i zaangażowaniem Mareckiego Ośrodka Kultury na rzecz dzieci z naszych mareckich szkół.?
Anna Szubierajska
SP nr 3 w Markach

?Serdeczne podziękowania składamy na ręce Organizatora konkursu poezji. Dziękujemy za to, że w dzisiejszych, szalonych czasach znajdujemy dzięki takim jak to przedsięwzięciom ciszę, głębię, zadumę, ale i radość z obcowania z pięknem.?
Izabela Piłat
SP nr 4 w Markach

konkurs-1.JPGkonkurs-2.JPGkonkurs-3.JPG

konkurs-4.JPGkonkurs-5.JPGkonkurs-6.JPG

WYNIKI KONKURSU:

Szkoły podstawowe ? temat: ?Kochajmy zwierzęta...?

I miejsce ? Julian Król ? Szk. Podst. Nr 2 - nauczyciel Anna Badetko
II miejsce ? Wiktoria Kostyra ? Szk. Podst. Nr 1 - nauczyciel Grażyna Pietrzak
III miejsce ? Karina Jarząbek ? Szk. Podst. Nr 4 - nauczyciel Krystyna Brzezińska

Wyróżnienia:
Monika Sibilska ? Szk. Podst. Nr 4 - nauczyciel Krystyna Brzezińska
Olga Waligórska ? Szk. Podst. Nr 4 - nauczyciel Anna Kaczor
Alicja Wojciechowska ? Szk. Podst. Nr 2 - nauczyciel Danuta Święczkowska
Łukasz Krzemiński ? Szk. Podst. Nr 2 - nauczyciel Danuta Święczkowska
Patrycja Augustyniak ? Szk. Podst. Nr 3 - nauczyciel Anna Szubierajska
Sebastian Wojda ? Szk. Podst. Nr 3 - nauczyciel Anna Szubierajska
Wiktoria Zawadzka ? Szk. Podst. Nr 1 - nauczyciel Grażyna Pietrzak
Monika Ćustić ? Szk. Podst. Nr 1 - nauczyciel Danuta Ziętek

Szkoły Ponadpodstawowe ? temat ?Miłość nie jedno ma imię?
I miejsce ? Katarzyna Soból - Gimnazjum Nr 1 - nauczyciel Anna Sulich - Chojecka
II miejsce ? Maria Dybcio - Gimnazjum Nr 2 - nauczyciel Ewa Wójcik
III miejsce ? Monika Kwiatkowska - Gimnazjum Nr 2 - nauczyciel Ewa Wójcik

Wyróżnienia:
Martyna Orłowska - Gimnazjum Nr 1 - nauczyciel Anna Sulich - Chojecka
Marta Koc - Gimnazjum Nr 2 - nauczyciel Beata Śpiewak
Angelika Matusik - Gimnazjum Nr 1 - nauczyciel Anna Sulich - Chojecka

Marecki Ośrodek Kultury serdecznie gratuluje laureatom a wszystkim uczestnikom dziękuje za udział w konkursie. Serdeczne podziękowanie przekazujemy Jurorom, szkołom, nauczycielom ? za współpracę a Panu Burmistrzowi za patronat i piękne nagrody.
Do zobaczenia za rok!


Dyrektor MOK
Krystyna Klimecka

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry