Nie do końca rzetelna odpowiedź z UM w Markach ws zeszłorocznych nasadzeń

Tomasz Paciorek

 7 lipca 2023    23:30

3 lipca br. poinformowałem Państwa, że otrzymałem odpowiedź z tutejszego UM, że spośród zeszłorocznych 112 nasadzeń drzew i krzewów w Markach, o których szeroko pisałem w Internecie, stwierdzono tylko 5 drzew uschniętych. Link do wpisu kliknij TUTAJ

Jednakże mieszkańcy przekazali mi informacje, że uschniętych drzew jest dużo więcej.

W dniu 6.07.2023 r. wraz z 2 radnymi - Mikołaj Szczepanowski oraz Michał Piwko, a także z doświadczonym pracownikiem, zajmującym się pielęgnacją i utrzymaniem zieleni w jednej z mareckich firm, przeprowadziliśmy sprawdzenie stanu faktycznego wspomnianych nasadzeń.

W trakcie kontroli stwierdzono, że:

19 drzew jest uschniętych

21 drzew potrzebuje natychmiastowej adaptacji/pielęgnacji

67 drzew przyjęło się

Łącznie zlokalizowano 107 drzew.

Nasze obserwacje są zgoła odmienne niż te przekazane w piśmie z UM Marki. W dniu dzisiejszym zwróciłem się do Burmistrza miasta z prośbą o wyjaśnienie stwierdzonych rozbieżności.

Załączniki:

drzewa .jpg

Galeria

zdjecie: 131533
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry