Przystanek dla samochodów

Włodzimierz Karpiński

 7 stycznia 2008    10:11

wk_00034.jpgW listopadzie, a dokładnie 17 listopada 2007 roku, Zakład Transportu Miejskiego* uruchomił nowe przystanki w Markach. Oba na ulicy Piłsudskiego w okolicy skrzyżowania z ulicą Fabryczną.
Przystanek obok banku, co widać na fotografiach, zastawiony jest w sposób raczej uniemożliwiający normalne korzystanie z niego.

wk_00034.jpg

wk_00033.jpg

Jak wynika z informacji z Wydziału Zarządu Dróg, podjęto już działania aby ograniczyć parkowanie na przystanku. Wymaga to oczywiście aprobaty Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jako że "parking" ten leży w tak zwanym pasie drogi krajowej.

"Parking" został zbudowany na nasz koszt przez Urząd Miasta w lecie 2007 roku.
Jest więc nadzieja, że jeśli dostaliśmy zgodę zarządcy drogi na budowę "parkingu", to tym bardziej dostaniemy zgodę na zlikwidowanie możliwości parkowania na nim. Oczywiście na długości przystanku.

Słowo parking celowo piszę w nawiasach. W ogłoszeniu o przetargu określono wyraźnie, że chodzi o wykonanie nawierzchni z kostki betonowej. I taka właśnie nawierzchnia jest w tym miejscu, na przystanku potrzebna. Nie chciałbym aby ktoś doszedł do wniosku, że wybudowano w tym miejscu parking.

Włodzimierz Karpiński

* powinno być Zarząd Transportu Miejskiego - patrz uwaga w komentarzu Pawła Jaczewskiego

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry