Dorzuć się do puszki WOŚP

A skąd ja mogę wiedzieć? (XVI sesja Rady Miasta Marki)

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 9 marca 2008    20:59

Za kilka dni, w środę 12 marca, odbędzie się XVI sesja Rady Miasta Marki.
Zobaczmy, co ciekawego, z mojego punktu widzenia, rozstrzygane będzie na sesji.
Radni maja zamiar dokonać zmian w budżecie miasta na 2008 rok. A jakich zmian?

A skąd ja to mogę wiedzieć?

Radni mają też rozpatrzeć projekt uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych. Będzie ich więcej czy mniej? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Radni będą rozpatrywać także projekt uchwały w sprawie Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla miasta Marki na lata 2009 ? 2012. A jakie planowane są inwestycje na te 4 lata? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Radni będą też nadawać imię Szkole Podstawowej Nr 1. Jakie imię? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Kolejny projekt uchwały dotyczy zmiany nazwy Przedszkola Miejskiego Nr 3
w Markach. Z jakiej, na jaką? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości. Tu najprawdopodobniej chodzi o zamianę nieruchomości o negocjacjach wokół której pisałam wcześniej. Ale czy na pewno? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Rada zajmie się także określeniem stawki procentowej opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego jej podziałem. Jaką proponuje się stawkę? A skąd ja to mogę wiedzieć? Może być to samo co ze stawkami podatków od nieruchomości. Działanie z zaskoczenia. A potem zdziwienie, że ludzie się nie cieszą.

Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych oczekuje na opinię rady w sprawie wniosku o uznanie lasów a ochronne. Których lasów mareckich? A skąd ja to mogę wiedzieć? Co prawda na posiedzeniu komisji od ochrony środowiska w dniu 21 lutego radni uznali, że trzeba wniosek zaopiniować pozytywnie. Głosowanie - 9 za, jeden przeciw. Ale jeśli ktoś sądzi, że radni wiedzieli dokładnie, o które to lasy chodzi, to się grubo myli. Radni nie dostali mapy, która była załącznikiem do wniosku. I tyle. Kto chce sprawdzić, to proszę bardzo - nagranie z komisji, czas 1:22:35.

Rozpatrzenie projektu uchwały o uchylenie uchwały Nr XII/103/2007 Rady Miasta Marki dnia 31 października 2007 roku w sprawie nadania nazwy ulicy w Markach. Uchylona pewnie będzie uchwała o nadaniu drodze publicznej numer 631 biegnącej z Warszawy do Nieporętu, nazwy Księdza Antoniego Połaskiego. Tak się domyślam. Ale czy na pewno? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Następne dwa projekty uchwał dotyczą nadania nazw dwóm ulicom w Markach. Jedną z nich będzie najprawdopodobniej nazwa Księdza Antoniego Poławskiego. Tak się domyślam. Ale czy na pewno? A skąd ja to mogę wiedzieć?

A ta druga ulica? A skąd ja to mogę wiedzieć?

Ponadto w programie sesji:


  • Informacja z działalności Burmistrza Miasta Marki.

  • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nieskorzystania z przysługującego Gminie prawa pierwokupu. (dwie uchwały).

  • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie do zasobu nieruchomości gminnych, niezabudowanej nieruchomości gruntowej.

  • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie do zasobu nieruchomości gminnych, udziału 1/3 części w zabudowanej nieruchomości gruntowej.

  • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi pana Jerzego Grabowskiego na działalność Burmistrza.

  • Interpelacje i zapytania radnych.

  • Sprawy różne.


Z tych wszystkich pozostałych punktów zainteresować mnie mogą tylko dwa - interpelacje i zapytania radnych oraz sprawy różne.

Krystyna Siennicka
Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/01/16

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry