Kto nam w Markach gra....

Rafał Redeł ŚKMSzansa

 26 kwietnia 2003    23:55

26 kwietnia 2003 na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej odbył się koncert zorganizowany przez Środowiskowy Klub Młodzieży "Szansa" oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Gwiazdami wieczoru były 3 mareckie kapele.
"Farma Orsona" - która zagrała jako pierwsza - to wokalistka Paulina, basista Michał, gitarzyści Łukasz i Michał, perkusista Robert. Razem grają od roku. Do tej pory usłyszeć można ich było na szkolnych imprezach w 1 Prywatnym Gimnazjum w Markach, gościnnie występowali też w Gimnazjum nr 2. Jak powiedzieli mi po swoim występie - teraz chcą się koncentrować na komponowaniu autorskich kawałków i chcą grać, grać dla duuużej publiczności. Obecnie ćwiczą w studiu, które zorganizowali sobie w domu Roberta i mają nadzieję, że ich marzenia o zaistnieniu na muzycznym rynku spełnią się, czego serdecznie życzę.
Jako drugi ostro zajechał "Lethal Injection". Ich muzyka przypomniała mi dawne dobre czasy polskiego metalu. Skład podstawowy kapeli to: Bambosz-gitara, Kwiatek-gitara, Szampon-gary, gościnnie wystąpił Cukier z "Costa del Sol"-vocal i basista Krzysztof Sobolewski z zespołu "Gen". "Lethal Injection" grają razem od 4 lat i mają na swym koncie znaczący sukces. Na Legionowskim Przeglądzie Kapeli Amatorskich "Cegła 2001" zajęli 1 miejsce. Koncertowali w Radzyminie, na Zaciszu. Ćwiczą i komponują u Bambosza. Ich żywiołem jest metal, czemu dają wyraz swoim wyglądem, stylem, tekstami i oczywiście samą muzyką.
Z zapadnięciem zmroku przyszedł czas na "Haze". Fanom, których grono przybyło na koncert nie muszę reklamować tej kapeli. Niezorientowanych odsyłam na stronę zespołu www.haze.art.pl. Andrzej Olewiński-vocal, gitara, Tomek Kalkosiński-git.bas. i Piotr Wódkiewicz-bębny jak sami mówią "oscylują wokół rocka". Jednak zdefiniować i określić ich muzykę jest trudno. Bezsporną jest oryginalność utworów. Nie do podważenia jest też profesjonalizm wokalny i instrumentalny zespołu. Co tu dużo gadać -dobrzy są i warto ich zapamiętać.
Jako redakcja będziemy z uwagą śledzić poczynania wszystkich przedstawionych powyżej kapel. Sądzę, że dużo dobrego przed nimi i nie raz jeszcze usłyszymy ich grających na żywo w naszym mieście....
Na zakończenie słów parę o atmosferze koncertu. Widownię stanowiła młodzież (ale nie tylko, bo dorosłych fanów zespoły mają również). Niepowtarzalność imprezy stworzyła kameralna, otulona murami szkoły, scena i sprawdzona, sympatyzująca z wykonawcami widownia. Dawało to pomimo ostrych kawałków poczucie bezpieczeństwa (nawet 5-cio letnia fanka była zachwycona). Brzmienie grających formacji przypominało najlepsze czasy polskiego metalu i rocka.
Mam nadzieję, że koncerty organizowane przez ŚKM wpiszą się trwale w mareckie życie kulturalne i zwyczajem staną się spotkania przy muzyce naszych zespołów. Czego sobie i Wszystkim życzę. Nieobecnym na koncercie powiem, że mają czego żałować, a organizatorów imprezy proszę o jeeeszcze.

Tekst: Anna Banasik
Zdjęcia: Tomasz Banasik

"Farma Orsona"

"Farma Orsona"

"Farma Orsona"

"Farma Orsona"

Kolejne zdjęcia na następnych stronach."Lethal Injection"

"Lethal Injection"

"Lethal Injection"

"Lethal Injection"

"Haze"

"Haze"

"Haze"

"Haze"

Kolejne zdjęcia na następnej stronie.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry