Koncert walentynkowy Izabeli Kopeć w MOK - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 22 lutego 2011    13:08

2011-02-13 walentynki kopec 169W niedzielę, 13 lutego sala Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury wypełniła się szczelnie gośćmi - tym razem za sprawą niezwykle utalentowanej i zarazem pełnej uroku markowianki - mezzosopranistki, kompozytorki, i wydawcy płyt, Izabeli Kopeć. Artystka przyjęła zaproszenie Mareckiego Ośrodka Kultury już po raz trzeci - tym razem zaprezentowała bardzo licznie przybyłej publiczności piękny koncert walentynkowy. Spotkanie rozpoczęła tradycyjne Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, prezentując sylwetkę artystki oraz jej rozległe muzyczne zainteresowania: ukończyła ona Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki wokalnej o specjalizacji wokalno-aktorskiej i oratoryjno-kantatowej. Doskonale interpretuje ona utwory muzyki klasycznej - pieśni i arie, często sięga także do muzyki hiszpańskiej, utworów musicalowych i operetkowych aranżując je w niepowtarzalny, nowoczesny sposób. Z drugiej strony potrafi zaskakiwać znakomitymi wykonaniami utworów muzyki pop we wszystkich jej odmianach - jej twórczość dobitnie świadczy o tym, że można w oryginalny sposób łączyć dwa, pozornie odległe światy: świat muzyki klasycznej ze światem wysublimowanej muzyki popularnej. Autorskie utwory Izabeli Kopeć to synteza tych gatunków, eksperymenty i oryginalne pomysły muzyczne. Najnowszy projekt artystki - album "Five", którego jest producentką, to kwintesencja dotychczasowych osiągnięć i artystycznych doświadczeń.
Wiele ze znajdujących się na nim utworów przybyła do MOKu publiczność mogła wysłuchać podczas walentynkowego recitalu - były to takie pieśni o miłości jak "Au petit matin" - aria z opery "Lakme", "Mon amoure", musicalowa "Over the Rainbow" czy piękna pieśń o morzu - "Cancion del mar". Od pierwszego momentu, kiedy Izabela Kopeć pojawiła się na scenie
oczarowała publiczność swoim pięknym, pełnym emocji czystym głosem, zjawiskową urodą i ogromnym urokiem osobistym. Zasłuchani goście dawali się prowadzić artystce poprzez kolejne utwory- wspaniałą interpretację utworu "Summertime" Georga Gershwina, przejmującą pieśń o potrzebie miłości - "Pesami" oraz klasyczną pieśń w nowoczesnej aranżacji - "Con te partiro". Szczególnie wiele emocji wzbudziło fascynujące, ogniste "Tango Tormenta", które na specjalne życzenie publiczności Izabela Kopeć wykonała także jako bis.
Owacjom na stojąco nie było końca - wzruszona śpiewaczka dziękowała wszystkim przybyłym oraz Mareckiemu Ośrodkowi Kultury za gorące, serdeczne przyjęcie i przyznała, że śpiewanie dla "swojej - mareckiej" publiczności to dla niej zawsze szczególnie ważne, poruszające przeżycie. Na zakończenie tego pięknego wieczoru wszyscy goście mogli porozmawiać z artystką oraz zakupić jej płytę, po specjalnej promocyjnej cenie. Chętnych nie brakowało, zwłaszcza, że Izabela Kopeć z czarującym uśmiechem wpisywała do każdej z płyt dedykację. Mamy szczerą nadzieję, że pani Izabela jeszcze nie raz zagości w Mareckim Ośrodku Kultury, bowiem jej talent, uroda i życzliwość sprawiają, że imprezy z jej udziałem są niezapomniane i pełne wzruszeń!

Anna Dąbrowska-Pękocka
MOK w Markach

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry