Mareckie szkoły najlepsze w powiecie

Michał Suchecki UKSStruga

 13 października 2008    18:09

Po raz trzeci UKS Struga zorganizował warcabową imprezę dla uczniów okolicznych szkół podstawowych. Były to III Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach klasycznych. Zawody odbyły się 11 października 2008 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Markach.

W tym roku przybyła rekordowa ilość zawodników: 13 drużyn reprezentujących 9 szkół naszego powiatu - w sumie 70 warcabistów z opiekunami, rodzicami i nauczycielami.

Otwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu Wołomińskiego Maciej Urmanowski, który jak co roku współorganizował imprezę i ufundował dla zwycięzców piękne puchary.

Sędzią głównym, odpowiedzialnym za kojarzenia par i przeprowadzenie całego turnieju był Michał Suchecki. Wszyscy zawodnicy rozegrali po 7 partii.

Po zakończeniu ostatniej rundy, czekając na wyniki i wydruk dyplomów, zawodnicy i opiekunowie uczestniczyli w niecodziennym pokazie gry. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Mistrz Polski Paweł Suchecki rozegrał mecz ze zwycięzcą turnieju, którym okazał się Michał Wójcik. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby Paweł nie rozegrał swojej partii w ciemno - odwrócony tyłem do warcabnicy, z przepaską na oczach. W ciszy i pełnym skupieniu (kibice docenili wagę sytuacji) Paweł i Michał rozegrali partię, w której Paweł tylko słyszał numery pól, na które Michał przesuwał swoje piony. Paweł odpowiadał podobnie, np. C3 na D4. Wygrał Paweł mimo zasłoniętych oczu. Ale młodszy kolega Michał jest na dobrej drodze, by za kilka lat zastąpić Pawła na tronie Mistrza Polski. Wszak Michał zwyciężył wśród uczniów powiatu wołomińskiego już po raz drugi!

Następnym punktem programu była symultana warcabowa Pawła z opiekunami i chętnymi zawodnikami. Nikomu nie udało się wygrać ani zremisować!

W międzyczasie przygotowano wszystkie dyplomy, przybył burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński i można było przystąpić do ogłoszenia wyników i rozdania nagród.

Z rąk Pana Burmistrza najpierw nagrody odebrali zwycięzcy indywidualni:


 1. Wójcik Michał - SP5 Marki - 14 pkt.

 2. Werelich Aleksander - SP5 Marki - 12 pkt.

 3. Pawlina Mateusz - SP4 Marki - 12 pkt.

 4. Moczulski Artur - SP5 Marki - 12 pkt.

 5. Nagraba Piotr - SP4 Marki - 11 pkt.

 6. Krzeszewski Adrian - SP1 Słupno - 10 pkt.

 7. Słowikowski Łukasz - SP5 Marki - 10 pkt.

 8. Metelski Karol - SP5 Marki - 10 pkt.

 9. Tchorzewski Wojciech - SP5 Marki II - 10 pkt.

 10. Koc, Agnieszka - Katolicka SP Ząbki - 10 pkt.


kompletne wyniki mistrzostw indywidualnych

Drużynowo zwyciężyła SP5 Marki przed SP4 Marki i SP1 Słupno. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy i pamiątkowe puchary, a zwycięzcy ponadto medale i książki - podręczniki warcabowe.
Klasyfikacja szkół:

 1. SP5 Marki - 48 pkt.

 2. SP4 Marki - 42 pkt.

 3. SP1 Słupno - 36 pkt.

 4. SP1 Radzymin - 34 pkt.

 5. SP2 Słupno - 31 pkt.

 6. SP3 Marki - 27 pkt.

 7. SP2 Radzymin - 27 pkt.

 8. SP1 Marki - 25 pkt.

 9. Katolicka SP Ząbki - 22 pkt.


kompletne mistrzostw drużynowych

Najmłodsza uczestniczka zawodów Ludwika Moczulska dostała z rąk Pana Burmistrza dyplom i drobną pamiątkę.

Po gratulacjach, podziękowaniach i słowach zachęty, by uczestniczyć w najbliższych i kolejnych zawodach organizowanych przez UKS Struga, Burmistrz Janusz Werczyński zamknął imprezę.

Zapraszamy zatem do udziału w listopadowych 6. Otwartych Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych oraz GP Powiatu Wołomińskiego w szachach.

Elżbieta Suchecka

Galeria zdjęć z Mistrzostw:
[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry