Po raz siódmy wielkie kolędowanie w Zespole Szkół nr 2 w Markach

Michał Suchecki SP5

 16 stycznia 2012    22:32

DSC03003W piątek 13 stycznia w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach odbyła się uroczysta impreza, kończąca VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię''.
Po przesłuchaniach konkursowych, jakie miały miejsce w czwartek 5.01.2012, przyszła pora na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów.

Na uroczyste zakończenie Konkursu przybyli liczni goście. Obecni byli Patroni Honorowi: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli ks. Stanisław Kalisztan, Radna Miasta Marki Urszula Paszkiewicz, Prezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego Dariusz Pietrucha i Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Elżbieta Piszcz. Wśród gości obecni byli przedstawiciele Rady Miasta Marki: Marcin Piotrowski, Agnieszka Lużyńska, Paweł Pniewski, Arkadiusz Werelich. Widownię wypełniali też liczni rodzice, nauczyciele i młodzież szkolna.

Międzyszkolny Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się w ZS 2 już po raz siódmy - od początku organizatorami imprezy są dyrekcja i nauczyciele tejże szkoły. W tym roku uczestniczyło w konkursie 29 solistów z 5 szkół mareckich. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Pani Izabelli Zach ( wokalistki, współpracującej z J. Józefowiczem, przez 7 lat śpiewającej w musicalu ,,Metro'' w Teatrze Buffo, solistce zespołu ''Ladies trio'') wyłoniła najlepszych wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Oto oni:
Kategoria klas I-III SP
I miejsce Maria Janusz SP 5
II miejsce Dominika Zachłowska SP 2, Ewelina Piórkowska SP 5
III miejsce Weronika Sarosiek SP 2, Kamila Kochanowska SP 5

Kategoria klas IV-VI SP
I miejsce Zofia Ossowska SP 3, Dominika Król SP 5
II miejsce Natalia Radomyska SP 3
III miejsce Klaudia Cituk SP 5, Weronika Hebda SP 5, Aleksandra Sobolewska SP 5

Kategoria Gimnazjum
I miejsce Małgorzata Szymańska Gim 2
II miejsce Małgorzata Godlewska Gim 2, Krzysztof Banaszek Gim 2
III miejsce Patrycja Rogulska Gim 2, Paweł Banaszek Gim 1

Sponsorzy osobiście wręczyli laureatom statuetki, dyplomy, nagrody i słodkie upominki. Dyplomami i czekoladkami zostali obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu. Pamiątkowe statuetki oraz czekoladki zostały zakupione z funduszów Miasta Marki.
Po rozdaniu nagród nastąpił oczekiwany z niecierpliwością koncert laureatów. Wszyscy słuchali z uwagą, wzruszeniem i wielką przyjemnością tradycyjnych i zupełnie nieznanych nowych kolęd i pastorałek we wspaniałych wykonaniach młodych artystów.

Imprezę zamknęła Dyrektor Szkoły Elżbieta Piszcz, dziękując wszystkim za przybycie i gratulując zwycięzcom.

Elżbieta Suchecka

[gallery columns="4"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry