Konkurs Marki w Obiektywie - Cmentarze i Miejsca Pamięci w Markach

START:    30 listopada 2012

Krzysztof Bychowski UMMarki TPM

 26 października 2012    09:20

Zapraszamy do wzięcia udziału w

III konkursie fotografii amatorskiej
MARKI W OBIEKTYWIE
Cmentarze i Miejsca Pamięci w Markach


organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Marek i portal społeczności marek
pod patronatem Burmistrza Miasta Marki przy współpracy mareckich Szkół.

 

Regulamin konkursu


III konkurs fotografii amatorskiej
MARKI W OBIEKTYWIE
CMENTARZE I MIEJSCA PAMIĘCI W MARKACH


Organizator konkursu:
Towarzystwo Przyjaciół Marek oraz portal społeczności Marek - marki.net.pl - przy współpracy ze szkołami mareckimi. Patronat: Burmistrz Miasta Marki.

Celem konkursu jest:

  • Zachęcanie społeczności mareckiej, szczególnie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, zmobilizowanie do świadomego obserwowania i utrwalania otaczającej ich rzeczywistości oraz wyostrzanie zmysłu obserwacji, plastycznego myślenia, a co za tym idzie rozwoju osobistego uczestników.

  • uwrażliwienie mieszkańców Marek na urok i niepowtarzalność ich rodzinnego miasta oraz jego bliskich okolic.

  • integracja młodszej i starszej społeczności mareckiej, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych wśród miłośników fotografowania w każdym wieku, realizowane za pomocą dyskusji internetowych oraz komentowania nadesłanych prac.


Wymagania konkursowe:

Temat nadsyłanych prac musi być zgodny z tematem konkursu:CMENTARZE I MIEJSCA PAMIĘCI W MARKACH.

Zdjęcia nie muszą być zrobione w tym roku ? jeżeli macie w swoich archiwach ciekawe ujęcia własnego autorstwa zgodne z tematem konkursu ? zapraszamy do udziału!

Interpretacja tematu zależy od uczestników, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie przyjęcia zdjęć o treściach uznawanych za kontrowersyjne, obraźliwe lub nie związane z szeroko rozumianym tematem konkursu.

Oceniane będą jedynie pojedyncze zdjęcia (nie przyjmujemy cykli reportażowych).

Każdy uczestnik może zgłosić maksimum 3 prace w formacie JPG o wymiarze minimum 2000 x 1500 pikseli i wadze pliku nie przekraczającej 10 MB. Każdy plik powinien być przygotowany do wykonania odbitek i prezentacji na wystawie.

Każdy plik musi mieć nadany tytuł: małymi literami i bez użycia polskich znaków.

Każdy uczestnik musi dołączyć do zdjęć wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik do regulaminu) zawierający oświadczenie autorstwa, dane teleadresowe, dane zdjęć, zgodę na wykorzystanie zdjęć przez organizatorów oraz zgodęopiekuna prawnego w przypadku osób niepełnoletnich.

Wszystkie pliki należy wysyłać na adres: konkurs@marki.net.pl.

Uczestnicy konkursu:
Uczestnikiem każdej edycji konkursu fotografii amatorskiej MARKI W OBIEKTYWIE może być osoba powiązana z Markami miejscem urodzenia, zamieszkania, nauki lub pracy.
W tej edycji obowiązywać będą dwie kategorie wiekowe:

  • uczniowie w wieku do 14 lat.

  • kategoria open - uczestnicy od lat 15 do lat 100 i więcej.


Terminarz:

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 30 listopada 2012 roku o godzinie 23:59.

Przebieg konkursu:

Zakwalifikowane do konkursu prace zostaną opublikowane w galerii na portalu marki.net.pl a następnie poddane ocenie dwutorowo:

  • zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoni Komisja Oceniająca, w skład której wchodzić będą osoby z wykształceniem fotograficznym, plastycznym oraz przedstawiciele organizatorów ? Towarzystwa Przyjaciół Marek i portalu społeczności Marek.

  • nagrodę internautów otrzyma praca wskazana poprzez głosowanie po opublikowaniu prac w galerii konkursowej na portalu marki.net.pl.


Rozstrzygnięcie, wystawa prac konkursowych

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów oraz uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 13 stycznia 2013 roku w trakcie XXI Finału WOŚP w Markach w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 (ulica Duża 3).

formularz_zgloszeniowy

Obróbka i wykonanie odbitek: fotogeneracja.plplakat duży (1.2 MB)

Galeria

zdjecie: 45034
fot. 1
fot. 3
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry