XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Michał Suchecki UKSStruga

 20 stycznia 2013    22:18

W dniu 12.01 2013. roku w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbył się XVI już Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki, sponsorowany przez Urząd naszego miasta. Zawody rozpoczęły się przed południem i trwały do późnych godzin popołudniowych, a ich uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: do 12 lat, 13-16 lat i OPEN.

Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie sportowym. Pomimo zapisu w regulaminie, który uniemożliwiał wzięcie udziału w zawodach zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego, wystartowało kilka osób, które z całą pewnością swoimi umiejętnościami do poziomu ligowego się zbliżają (w tym kilku byłych ligowców).

Zwycięzcą najmocniej obsadzonej i najbardziej prestiżowej kategorii "OPEN" został znany szerszej publiczności z wielu sukcesów ping-pongowych na terenie całego Mazowsza Grzegorz Pławski. W pokonanym polu pozostawił m.in. zdobywcę drugiego miejsca, weterana turniejowych zmagań Jacka Madeja. Na trzecim miejscu uplasował się były drugoligowiec Paweł Michalski, co może świadczyć o tym, na jak wysokim poziomie stała rywalizacja seniorów.

Kolejne dwie kategorie zostały "wzięte szturmem" przez graczy miejscowego UKS-u, którzy zdominowali rozgrywki zarówno wśród nastolatków jak i najmłodszych zawodników. W rywalizacji tych ostatnich zwyciężył utalentowany Łukasz Jamorski, który wydaje się być przyszłością mareckiego tenisa stołowego. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnemu adeptowi UKS-u, Mateuszowi Słowikowi, a miejscowych przedzielił plasujący się na drugim miejscu Jan Roszko.

W kategorii "13-16 lat" nasi wychowankowie opanowali już całe podium. Na najwyższym jego stopniu stanął tym razem Paweł Bereda, któremu sumienne treningi pozwoliły na poprawienie swojej pozycji sprzed roku. Paweł, razem ze zdobywcą drugiego miejsca Mateuszem Pawliną, grają już w tej chwili jak równy z równym z wieloma seniorami i możemy się spodziewać, że w następnych sezonach powalczą o podium również w najwyższej kategorii. Trzecie miejsce zajął Paweł Dobosz, potwierdzając tym sam dominację UKS-u wśród nastolatków.

Wyniki XVI Turnieju tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki
Kategoria "Do 12 lat"
1. Łukasz Jamorski (UKS "Struga" Marki)
2. Jakub Roszko
3. Mateusz Słowik (UKS "Struga" Marki) Marki)                                                     
4. Konrad Michalski
5. Jan Roszko

Kategoria "13 - 16 lat"
1. Paweł Bereda (UKS "Struga" Marki)
2. Mateusz Pawlina (UKS "Struga" Marki)
3. Paweł Dobosz (UKS "Struga" Marki)
4. Piotr Kaza
5. Kinga Jezierska
6. Marcin Grabiński

Kategoria "OPEN" (startowało 32 zawodników)
1. Grzegorz Pławski
2. Jacek Madej
3. Paweł Michalski
4. Jarosław Dąbrowski
5. Wojciech Stańczuk
6. Mateusz Kozanowski
7. Jacek Sosnowski
8. Henryk Kalicki

Turniej stoi rokrocznie na coraz wyższym poziomie sportowym i cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników i kibiców. Oby tak dalej!

Dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok.

Organizator i sędzia turnieju,
Sławomir Kozłowski


[gallery columns="4"]

Galeria

zdjecie: 47775
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry