Śmieci w górę !

Radek Dec MSMLW

 27 stycznia 2009    21:51

Zarząd Mareckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej nr 1/2009 z dnia 12.01.2009 r. ulega zmianie miesięczna opłata eksploatacyjna związana ze wzrostem kosztów wywozu nieczystości z dotychczasowych 0.19 zł/m2 na 0.26 zł/m2. Zmiana obowiązuje od 01.02.2009 r. Pozostałe pozycje stawek nie ulegają zmianie.Skąd podwyżka: Z dniem 1 stycznia 2009 r. zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.10.2008 r. (Dz. U. z 2008 r. nr 196; poz. 1217) po raz kolejny ulegną znacznej podwyżce opłaty za umieszczanie odpadów do unieszkodliwiania na składowiskach. Obecnie obowiązująca cena za przyjęcie 1 tony odpadów komunalnych zawiera oprócz kosztów składowiska tzw. opłatę za korzystanie ze środowiska (tzw. opłatę marszałkowską) w wysokości 75 zł za tonę. Przywołane powyżej Rozporządzenie podnosi tę opłatę do wysokości 100 zł za 1 tonę. W/w Rozporządzenie zwiększa również ,,opłatę środowiskową" do 100 zł za 1 tonę odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów biodegradowalnych. Ponadto - właściciele składowisk (instalacji) podniosą ceny składowania odpadów nie tylko o daninę publiczną za korzystanie ze środowiska (odprowadzaną do marszałka), ale również o zwyżkujące koszty utrzymania instalacji - ponieważ wzrosły znacznie wymagania odnośnie unijnych standardów (w szczególności środowiskowych) eksploatowania składowisk. Według informacji Mazowieckiej Higieny Komunalnej (Grupa Trans-Formers), będzie to podwyżka od 10 do 30 zł za tonę odpadów plus podniesiona w/w Rozporządzeniem kwota opłaty marszałkowskiej (wyższa o 33% w stosunku do roku ubiegłego).

Uwzględniając powyższe, firma Mazowiecka Higiena Komunalna, obłsugująca naszą Spółdzielnię w zakresie wywozu nieczystości, była zmuszona zaproponować nam nową stawkę za jednorazowy wywóz nieczystości stałych (pojemnik 1100l) - 35.00 zł netto/szt.

Radek Dec

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry